Co dělat na Thassosu? Tipy na výlety, zábavu a nákupy

Přírodní bazén Giola, jedna ze zajímavostí Thassosu

Sport a jiné aktivity na Thassosu

K populárním vodním sportům na Thassosu se řadí surfování, jízda na mořském kajaku, šnorchlování a potápění. Rekreační střediska a jejich pláže jsou vybavena hřišti na beach volejbal, tenisovými kurty a víceúčelovými sportovišti. Díky síti cyklostezek se můžete projet na kole.

Turistika a výlety na Thassosu

Hornatá, středomořskou vegetací porostlá krajina Thassosu láká na pohodové procházky i náročnější výlety. Ze zajímavostí ostrova doporučujeme k návštěvě:

  • jeskyni Dracotrypa poblíž Skala Potamias,
  • přírodní bazén Giola u jižního pobřeží,
  • nejvyšší horu Ypsarion (1 206 m n. m.).

Díky pravidelnému lodnímu a trajektovému spojení se lze vydat i na zajímavá místa řecké pevniny (mnišský stát Athos, města Kavala a Soluň, přírodní park Východní Makedonie&Thrákie).

Historické památky na Thassosu

Bohatá historie zanechala na Thassosu řadu památek a otisků dob dávno minulých. Nejvíce se jich soustřeďuje v hlavním administrativním centru Limenas (Thassos): antické tržiště a divadlo, zbytky chrámů bohů Dionýsa a Poseidona, archeologické muzeum či akropole v kopcích nad městem.

Četné kostelíky patří k tipům, co vidět na Thassosu

Další archeologická zóna (s ruinami starého přístavu a starověkého chrámu) se nachází u pláže Aliki na jihu Thassosu. Z mnoha náboženských staveb stojí za návštěvu klášter Archangelos Michael a kostely Agios Ioannis Antzoussis a Agios Nikolaos.

Podívejte se na video zajímavostí Thassosu:

Nakupování a suvenýry na Thassosu

Nejvíce obchodů a tržišť najdete ve větších letoviscích, zvláště v Limenarii, Potosu, Skala Potamias a samozřejmě v Limenas (Thassos). Významný pravidelný trh se koná každé pondělní dopoledne v Prinosu mezi městečky Skala Sotiros a Skala Rachoni. K oblíbeným suvenýrům patří olivový olej, víno, koření, sladkosti, keramika, ručně malované obrázky, košíky a oděvní doplňky včetně bižuterie.

Kultura a noční život

Společenský, kulturní a noční život Thassosu se odehrává převážně v hlavních turistických centrech. V Limenas (Thassos) se nejvíce restaurací, barů a zábavních podniků nachází v uličkách u nábřeží. V tomto směru je vyhlášená i přímořská část Skala Potamias. Veselo v ulicích bývá také u příležitosti řeckých státních svátků a při slavnostech jako Svátek karnevalu, pohanský Dešťový tanec (přivolává dubnový déšť) či letní festival v antickém divadle v Limenas.