Torrox

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Torrox, dovolená v klidném prostředí Andalusie

Půvabné městečko Torrox na pobřeží Costa del Sol spojuje se 40 kilometrů vzdálenou lokální metropolí Malagou (a mezinárodním letištěm) dálnice A7. Torrox se dělí na dvě části: původní městečko v kopcích asi 3 kilometry nad pobřežím Alboránského moře a vlastní moderní letovisko Torrox-Costa. Spojuje je říčka El Torrox, stékající z úpatí hory La Chapa (1 817 metrů) v blízkém pohoří Sierra del Tejeda. Na něj navazují masivy Sierra de Almijara a Montes de Málaga.

Další blízká rekreační střediska:

Pláže v Torroxu

Historický Torrox vyniká bílými domky v mírném svahu, odleskem arabské minulosti a rušnou atmosférou typicky úzkých uliček. Letovisko Torrox je klidné, bez hlučného nočního života. Sezóna je tady díky teplému počasí dlouhá, pláže rozlehlé, služby vynikající a možnosti aktivit dostatečné. Dovolená v Torroxu je báječnou kombinací odpočinku, zábavy i poznání.

K Torroxu patří dlouhé pobřeží oplývající několika plážemi s písečným povrchem a pozvolným vstupem do moře. Samozřejmostí je jejich pravidelná údržba a servis v podobě lehátek a slunečníků. Největší z nich je přes 2 kilometry dlouhá Playa El Penoncillo. Nabídka vodních sportů zahrnuje surfování, paragliding, plachtění a jízdu na vodních lyžích, skútrech či šlapadlech.

Prohlédněte si okolí Torroxu z věže majáku

Torrox.jpgCelá rekreační oblast je plná obchodů, supermarketů a restaurací (zkuste např. vyhlášenou Chiringuito Rincón de Pepe, kde vám podají vždy skvěle připravené čerstvé ryby). Nechybí pošta, lékárna, autopůjčovna ani dětské hřiště. Přes město vede značený turistický okruh spojující ho se sousední Nerjou (jeskyně UNESCO). Samozřejmostí by měla být návštěva majáku Faro de Torrox s krásnou vyhlídkou na moře i okolí. Okolo říčního ústí najdete místa s archeologickými nálezy.

Kam se vypravit během pobytu v Torroxu?

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Torrox

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím