Torrox

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Torrox, dovolená v klidném prostředí Andalusie

Půvabné městečko Torrox na pobřeží Costa del Sol spojuje se 40 kilometrů vzdálenou lokální metropolí Málagou (a mezinárodním letištěm) dálnice A7. Torrox se dělí na dvě části: původní městečko v kopcích asi 3 kilometry nad pobřežím Alboránského moře a vlastní moderní letovisko Torrox-Costa. Spojuje je říčka El Torrox, stékající z úpatí hory La Chapa (1 817 m) v blízkém pohoří Sierra del Tejeda. Na něj navazují masivy Sierra de Almijara a Montes de Málaga.

Pláže v Torroxu

Historický Torrox vyniká bílými domky v mírném svahu, odleskem arabské minulosti a rušnou atmosférou typicky úzkých uliček. Letovisko Torrox je klidné, bez hlučného nočního života. Sezóna je tady díky teplému počasí dlouhá, pláže rozlehlé, služby vynikající a možnosti aktivit dostatečné. Dovolená v Torroxu skýtá báječnou kombinaci odpočinku, zábavy i poznání.

K Torroxu patří dlouhé pobřeží oplývající několika plážemi s písečným povrchem a pozvolným vstupem do moře. Samozřejmostí je jejich pravidelná údržba a servis v podobě lehátek a slunečníků. Playa El Penoncillo, největší z nich, měří přes 2 kilometry. Nabídka vodních sportů zahrnuje surfování, paragliding, plachtění a jízdu na vodních lyžích, skútrech či šlapadlech.

Další rekreační střediska poblíž Torrox

Prohlídka okolí Torroxu z věže majáku a další tipy na zábavu

Torrox.jpgCelá rekreační oblast Torroxu je plná obchodů, supermarketů a restaurací (zkuste např. vyhlášenou Chiringuito Rincón de Pepe, kde vám podají vždy skvěle připravené čerstvé ryby). Nechybí pošta, lékárna, autopůjčovna ani dětské hřiště. Přes město vede značený turistický okruh spojující ho se sousední Nerjou (jeskyně UNESCO). Samozřejmostí by měla být návštěva majáku Faro de Torrox s krásnou vyhlídkou na moře i okolí. Okolo říčního ústí najdete místa s archeologickými nálezy. Kam se ještě vypravit během pobytu v Torroxu:

Zobrazit podrobné informace