Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Portinatx, dovolená, kterou si zasloužíte

Až úplně na severu baleárského ostrova Ibiza najdete vyhlášené letovisko Portinatx. Středozemní moře ho odděluje od několik desítek kilometrů vzdálené velké sestry Mallorky, směrem do vnitrozemí se zvedají nevysoké kopce porostlé oku lahodící vegetací. Do metropole Eivissa je to odsud zhruba 30 kilometrů, jenom o kousek dále za ní leží mezinárodní letiště.

Objevte nejlepší pláže v Portinatx

Kouzelné, nepříliš rozlehlé středisko Portinatx se ukrývá kolem ostře se zařezávajících, romantických zátočin severní Ibizy. Působí téměř idylicky a kontrastně proti většině rozjuchaných letovisek, díky nimž ostrov získal svou proslulost. Zásluhou zdejšího klidu, pestré a kvalitní nabídce služeb, nádherným plážím a úžasné krajině kolem je vyhledávaným cílem pro pěknou celorodinnou dovolenou.

Jedna velká radost, to jsou písečné pláže v Portinatxu. Nejpopulárnější z nich, S´Arenal Gran, leží v srdci střediska, je dlouhá asi sto metrů, mírně se svažuje do křišťálově průzračné mořské vody a disponuje veškerým potřebným servisem. Nikoliv jen za odměnu byla oceněna prestižní Modrou vlajkou. Příliš daleko za ní nezůstávají další dvě místní pláže, poněkud menší S´Arenal Petit a stranou umístěná Port de Portinatx. U všech funguje služba plavčíků, občerstvení a půjčovny sportovního vybavení.

Další blízká rekreační střediska:

V Portinatxu najdete vše potřebné

Portinatx.jpg

Středisko zahrnujte dostatečné množství stravovacích zařízení, jako jsou restaurace El Puerto, Don Quijote a Cas Mallorqui, barů a obchůdků se suvenýry. Zábava se tady však točí hlavně kolem sportu, proto zde najdete velké potápěčské centrum Subfari, můžete se plavit lodí či surfovat. Ke zdejším atrakcím patří maják Faro de Moscater na nejsevernějším bodu ostrova a pevnůstka Torre de Portinatx. Další zajímavá místa v okolí Portinatx:

Zobrazit podrobné informace