Talamanca

Mapa

Podrobné informace

 • 28 °C červenec / srpen *
 • 24 - 25 °C červenec / srpen *
 • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Talamanca, šťastná dovolená u hlavního města Ibizy

Rozlehlá marina na severovýchodě metropole Eivissy a k ní přiléhající čtvrť se nazývá Talamanca. Patří k ní i záliv Cala Talamanca s nádhernou pláží. Obě části jsou umělým náspem spojeny s výrazným ostrovem Illa Grossa, vybíhajícím daleko do Středozemního moře. Do centra je to odsud asi 20 minut pěší chůze, mezinárodní letiště leží o dalších 5 kilometrů dál.

Další blízká rekreační střediska:

Pláže Talamanca jsou v těsné blízkosti metropole

Talamanca se nachází hned u moře, na dohled hlavního města, avšak dostatečně daleko od masivního turistického ruchu. V posledních letech zde vyrostla řada hotelových komplexů s perfektním vybavením. Dovolenou v Talamance proto ocení všichni zájemci o pestré služby, klidné prostředí a dostupnost ulic kypících životem.

Pýchou letoviska je pláž Playa de Talamanca. Má délku 1 kilometr, šířku až 50 metrů a poskytuje dostatek volného prostoru i ve špičce turistické sezóny. Pokrývá ji bílý písek, svažuje se velmi zvolna do průzračné vody a zaujme hlavně rodiny s dětmi. Podél pláže se táhne dřevěný chodník lemovaný restauracemi a bary. Severním směrem se v romantických zátočinách ukrývají diskrétní pláže jako například Platja de s'Estanyol.

K návštěvě z Talamancy láká i památka UNESCO

Talamanca.jpgSlužby v Talamance se soustřeďují především kolem přístavu. Najdete tam bary a restaurace (jako vyhlášenou Trattoria del Mar či Bellamar s výhledem na moře), obchody (včetně tržiště), lékárnu, bankomat a dokonce i kasino. Velkou škálu možností zábavy nabízí hlavní město Eivissa s opevněným historickým jádrem (UNESCO). V okolí lákají k využití rozmanitá sportoviště, zábavní parky (akvapark Aguamar) a golfová hřiště nebo kopec větrných mlýnů Puig de Molins.

Tipy na aktivní prožití dovolené na Ibize:

 • Přírodní park Salines jižně od Talamancy
 • Obranná věž Torre des Carregador s krásným výhledem po pobřeží
 • Okouzlující ostrůvek S´Espalmador
 • Zpět na přehled informací o Ibize a nabídku zájezdů.
 • Zobrazit podrobné informace

  Nejoblíbenější hotely - Talamanca

  Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

  Kontaktujte nás

  Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
  Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím