Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Santa Eulalia, krásná dovolená pro celou rodinu

Město Santa Eulalia (Santa Eulària des Riu) na jihovýchodním pobřeží ostrova je třetím největším na Ibize. Přímo u něj se stejnojmenná říčka - prakticky jediný vodní tok Baleárských ostrovů - vlévá do Středozemního moře. Západním směrem se zvedají dva kopce návrší Ribes, nepřesahují však výšku 250 metrů. V okolí se nacházejí letoviska S´Argamassa a Cala Llonga, letiště je vzdáleno 21 kilometrů, metropole Eivissa o něco méně.

Pláže, kultura, gastronomie v Santa Eulalia

Santa Eulalia, na poměry Ibizy spíše klidnější středisko bez bujarého nočního života, se zaměřuje na gastronomii a kulturu. Spokojenou dovolenou zde prožijí mladé páry i rodiny s dětmi. Ulice zdobí spousta zeleně a v srdci členitého zálivu byla vybudovaná poměrně velká marina. Nechybí široké možnosti stravování, nakupování a zábavy.

Přímo u centra města se táhne nádherná, 300 metrů dlouhá pláž s písčitým povrchem svažujícím se jen velmi pozvolna se do moře. Jižně za vyhlídkou Punta d´en Castelló na ni navazuje druhá, 500 metrů dlouhá část, kterou na jihu ukončuje říční ústí. I tady najdete četné možnosti vodních sportů. V okolních zátočinách se ukrývají další pláže jako například Cala Pada a Cala Martina ideální k potápění či Playa Niu Blau s borovicemi, které poskytují blahodárný stín.

Další blízká rekreační střediska:

Co dělat v Santa Eulalia

Santa-Eulalia.jpgV místních galeriích uměleckého centra Santa Eulalia můžete vidět a koupit díla často i proslulých umělců. Z mnoha vynikajících restaurací stojí za vyzkoušení např. Mariners Ibiza Weddings & Events. Nenechte si ujít výstup na pahorek Puig de Missa s krásným kostelem sv. Eulálie z 16. století. V rámci procházek okolím se vydejte na nedaleký kopec Puig de s´Argentera se značeným okruhem a vyhlídkou do kraje. V sousedním resortu Cala Llonga se rozkládá prestižní Golf Club Ibiza.

Co byste ještě měli vidět během pobytu v Santa Eulalia?

  • Starořímský akvadukt, jedinou památku svého druhu na Baleárech,
  • etnologické muzeum dokumentující každodenní život na ostrově,
  • hippie trhy v Punta Arabí (Es Caná) či v San Carles.

Zobrazit podrobné informace