Ibiza je ostrovem nikdy nekončícího veselí a zábavy

Spanelsko-06-Ibiza-Pro-vodni-radovanky-je-Ibiza-jako-stvorena.jpg

Ibiza je vyhlášená jako ostrov zábavy. Kromě nesčetných barů, klubů a diskoték nabízí i panenskou přírodu a nádherné písečné pláže obklopené borovými a piniovými háji. V metropoli ostrova městě Eivissa naleznete spoustu restaurací, originálních kaváren, butiků a elegantních obchůdků. Dovolená na Ibize nabízí i možnost šnorchlování a potápění, plachtění nebo různých sportovních aktivit.

Sporty

Vodní sporty

Menší plachetnici pro dvě osoby si můžete pronajmout v půjčovnách na plážích a ve většině škol vodních sportů. Výuka je vhodná pro úplné začátečníky. Na odlehlejší místa se výborně dostanete šlapadlem. Je stabilní a s dospělým může jet i menší dítě. Ceny se odvíjí od počtu hodin.

Oblíbený je na Ibize windsurfing. Vybavení vám zapůjčí ve specializovaných centrech nebo v turistických střediscích. Vyzkoušet si můžete i potápění, šnorchlování a rybaření. Vybavení pro rybáře je levné a snadno dostupné, je však nutná rybářská licence. Potápět se a zároveň lovit ryby je ale zakázáno. K potápění budete potřebovat licenci, při šnorchlování vám stačí základní vybavení. To je poměrně levné a s trochou cviku tak můžete pozorovat podmořský život na vlastní oči.

Golf a minigolf na Ibize

Poblíž Cala Llonga si můžete zahrát na pečlivě upraveném 18jamkovém golfovém hřišti. Tento klub – Club de Golf Roca Llisa – se nachází zhruba v polovině cesty mezi Eivissou a Santa Eulalia. Kdo upřednostňuje spíš menší hřiště, může se s holí předvést na minigolfu v oblastech Sant Antoni, Santa Eulária a Portinaxt.

Jízda na koních

Poznat ibizskou krajinu je nezapomenutelný zážitek z koňského hřbetu. Při projížďkách uvidíte i turisticky nedotčené oblasti v srdci ostrova. Jezdecké stáje jsou v Portinatx, Sant Antoniu, Santa Gertrudis a nedaleko Santa Eulária. Samozřejmě jsou vám k dispozici profesionální instruktoři. 

Wellness a spa

Wellness a Spa je většinou součástí hotelů.

Nakupování

Spanelsko-06-Ibiza-Prostredi-hippie-trhu-na-Ibize-je-neopakovatelne.jpg

Nejznámější hippie trhy se konají ve vybrané dny na několika místech po celém ostrově. Nejvyhledávanější jsou trhy v Es Caná a každou sobotu od 10 do 20 hodin v restauraci Las Dalias v městečku San Carles. Seženete tam čerstvé ovoce, zeleninu i ryby, ale i šperky, typickou ibizskou módu adlib, řemeslné výrobky a mnoho dalšího.

Nakupování na trzích

Nejznámější hippies trhy se konají ve vybrané dny na několika místech po celém ostrově. Nejvyhledávanější jsou trhy v Es Caná. Seženete tam čerstvé ovoce, zeleninu i ryby, ale i šperky, typickou ibizskou módu adlib, řemeslné výrobky a mnoho dalšího. Další hippie trhy se konají v San Carles – každou sobotu od 10 do 20 hodin v restauraci Las Dalias.

Nakupování v obchodech

Otevírací doba je většinou od 9.00 do 13.30 hodin, odpoledne pak od 16.30 do 21.00 hodin. V sobotu je otevřeno pouze dopoledne, v neděli mají zpravidla obchody zavřeno. Jinak je tomu v supermarketech, kde je otevírací doba často celý den.

Spanelsko-06-Ibiza-Pohoda-v-tradicnim-mestecku-Sant-Llorenc.jpg

Nakupování suvenýrů na Ibize

Móda a doplňky

Ibizská móda je specifická a známá po celém světě. Říká se jí adlib, vyrábí se ručně a zpracování je vždy originální. Název je odvozen z latinského ad libitum - oblékni si, co se ti líbí, toto heslo je skutečně nejvýstižnější pro oblečení Made in Ibiza. Hippie módu nejlépe koupíte na trhu v Es Caná, kde jsou přímo tradiční hippie trhy.

Keramika

Hrnčířské a keramické dílny zavedli na ostrově Féničané, Římané a Maurové. Tradice se udržela dodnes. Koupit si můžete reprodukce sochy kartaginské bohyně Tanit nebo ručně malované talíře. Stejně tak ostrov symbolizují i keramické postavičky v černých a červenobílých krojích. Tradiční jsou i keramické ještěrky.

Likéry

Radost vám určitě udělá nákup bylinkových likérů. Ty nejznámější najdete pod názvem Hierbas ibicencas (obsahující anýz, rozmarýn, tymián a další byliny), Palo nebo Frígola (z mateřídoušky).

Proutěné zboží

Na Ibize jsou oblíbené lýkové tašky, kabelky, koše i klobouky. K dostání jsou ve všech tvarech i barvách.

Restaurace

Restaurace najdete po celém ostrově. Ochutnejte vynikající španělskou kuchyni, určitě vás nezklame.

Spropitné

Je zvykem nechávat spropitné ve výši 5 až 10 % z ceny. Spropitné se dává v barech, restauracích, pokojským, recepčním i řidičům autobusů.

Zábava a noční život na Ibize

Každou noc si můžete udělat příjemnou procházku malebnými starobylými uličkami ostrova. Není nic lepšího, než si pak někde dát dobrou kávu, nebo osvěžující drink, a dívat se na překrásný západ slunce.

Pro Ibizu je typický bouřlivý noční život. Řada návštěvníků sem míří právě kvůli němu. V noci žijí hlavně přímořské terasy hlavního města a střediska Sant Antoni a Santa Eulalia. Bavit se můžete do pozdních ranních hodin, někde i do odpoledne. Všechny diskotéky jsou v noci dostupné discobusem.

Vstup na diskotéky a do nočních klubů vás bude stát okolo 40 euro a více v závislosti na učinkujících. V tomto směru je ale Ibiza legendární a určitě stojí za to poznat její noční život.

Nejslavnější diskotéky planety

Spanelsko-06-Ibiza-Pozorovani-zapadu-slunce-nad-Ibizou-nema-chybu.jpg

Mezi nejvyhledávanější diskotéky na Playa d’en Bossa patří Space Ibiza a Bora Bora. Poblíž přístavu v Eivisse na Paseo Marítimo naleznete diskotéku Pacha, založenou roku 1973. Na cestě z Eivissy do San Antonia poblíž San Rafael se nacházejí proslulé diskotéky jako legendární Amnesia nebo Privilege, největší diskotéka na světě. V San Antoniu najdete diskotéky Es Paradis a Eden.

Na diskotékách na Ibize vystupují přední světoví DJ, např. Tiesto, Carl Cox, Pete Tong, Guetta, Erick Morillo a spousta dalších. K vyhledávaným programům patří například Matinee, Mondays Calling, Espuma Foam, La Troya, Supermartxe, The Face of Ibiza a další.

Západ slunce nad Ibizou stojí za to

Nenechte si ujít západ slunce v baru Café del Mar na pravém (severním) břehu zátoky San Antonio. Stejnojmenná chilloutová hudba je dnes známá po celém světě. Posezení tu patří ke skutečným zážitkům. Pokud chcete západ slunce vidět, vypravte se včas. Podnik je, zejména v sezoně, přeplněný. U baru naleznete i obchod s hudbou, inspirovaný právě místní nezapomenutelnou atmosférou. V okolí je spousta podobných barů, kde často uvidíte místní i světové DJ, jak připravují hudbu přímo před vámi.

Oslavy na Ibize

Obyvatelé Ibizy často a rádi oslavují. Kromě běžných španělských státních svátků se příležitostí nabízí víc než dost, protože všechny obce s výjimkou hlavního města mají ve svém názvu jméno svatého. A den patrona se musí patřičně oslavit, což znamená průvody, tanec, různé kulturní události a ochutnávky místních specialit. Místní svátky jsou tak pestré, že v návštěvnících zanechají nezapomenutelný dojem.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím