Aktivity a zábava na Ibize, ostrově nikdy nekončícího veselí a zábavy

Ibiza platí za vyhlášený ostrov zábavy. Kromě nesčetných barů, klubů a diskoték nabízí i panenskou přírodu a nádherné písečné pláže obklopené borovými a piniovými háji. V metropoli ostrova městě Eivissa naleznete spoustu restaurací, originálních kaváren, butiků a elegantních obchůdků. Dovolená na Ibize nabízí i možnost šnorchlování a potápění, plachtění nebo různých sportovních aktivit.

Sportovní dovolená na Ibize

Vodní sporty

Menší plachetnici pro dvě osoby si můžete pronajmout v půjčovnách na plážích a ve většině škol vodních sportů. Výuka je vhodná pro úplné začátečníky. Na odlehlejší místa se výborně dostanete šlapadlem. Je stabilní a s dospělým může jet i menší dítě. Ceny se odvíjí od počtu hodin.

Vše důležité pro oblíbený windsurfing vám na Ibize zapůjčí ve specializovaných centrech nebo v turistických střediscích. 

Vybavení pro rybaření je levné a snadno dostupné, musíte však doložit rybářskou licenci. Potápět se a zároveň lovit ryby je ale zakázáno.

K potápění budete potřebovat licenci, při šnorchlování vám stačí základní vybavení. To je poměrně levné a s trochou cviku můžete pozorovat podmořský život na vlastní oči.

Golf a minigolf

Poblíž Cala Llonga, zhruba v polovině cesty mezi Eivissou a Santa Eulalia, si můžete zahrát na pečlivě upraveném 18jamkovém golfovém hřišti Club de Golf Roca Llisa. Kdo upřednostňuje spíš menší hřiště, může se s holí předvést na minigolfu v oblastech Sant Antoni, Santa Eulalia a Portinaxt.

Jízda na koních

Poznat ibizskou krajinu je nezapomenutelný zážitek z koňského hřbetu. Při projížďkách uvidíte i turisticky nedotčené oblasti v srdci ostrova. Jezdecké stáje jsou v Portinatx, Sant Antoni, Santa Gertrudis a nedaleko Santa Eulalia. Samozřejmě jsou vám k dispozici profesionální instruktoři.

Wellness a spa

Wellness a spa většinou tvoří součást hotelů.

Nakupování na Ibize

Spanelsko-06-Ibiza-Prostredi-hippie-trhu-na-Ibize-je-neopakovatelne.jpg

Nakupování na trzích

Nejznámější hippie trhy se konají ve vybrané dny na několika místech po celém ostrově. Nejvyhledávanější jsou trhy v Es Caná a každou sobotu od 10 do 20 hodin v restauraci Las Dalias v městečku San Carles. Seženete tam čerstvé ovoce, zeleninu i ryby, ale i šperky, typickou ibizskou módu adlib, řemeslné výrobky a mnoho dalšího.

Nakupování v obchodech

Otevírací doba obchodů je většinou od 9.00 do 13.30 hodin, odpoledne od 16.30 do 21.00 hodin. V sobotu je otevřeno pouze dopoledne, v neděli mají zpravidla obchody zavřeno. V supermarketech je naopak otevírací doba často celý den.

Spanelsko-06-Ibiza-Pohoda-v-tradicnim-mestecku-Sant-Llorenc.jpg

Nakupování suvenýrů na Ibize

Móda a doplňky

Ibizská móda je specifická a známá po celém světě. Říká se jí adlib, vyrábí se ručně a zpracování je vždy originální. Název se odvozuje z latinského ad libitum (oblékni si, co se ti líbí). Toto heslo je skutečně nejvýstižnější pro oblečení Made in Ibiza. Hippie módu nejlépe koupíte na trhu v Es Caná.

Keramika

Hrnčířské a keramické dílny zavedli na ostrově Féničané, Římané a Maurové. Tradice se udržela dodnes. Koupit si můžete reprodukce sochy kartaginské bohyně Tanit nebo ručně malované talíře. Stejně tak ostrov symbolizují i keramické postavičky v černých a červenobílých krojích. Tradiční jsou i keramické ještěrky.

Likéry

Radost vám určitě udělá nákup bylinkových likérů. Nejznámější najdete pod názvem Hierbas ibicencas (obsahující anýz, rozmarýn, tymián a další byliny), Palo nebo Frígola (z mateřídoušky).

Proutěné zboží

Na Ibize jsou oblíbené lýkové tašky, kabelky, koše i klobouky. K dostání jsou ve všech tvarech i barvách.

Restaurace na Ibize

Restaurace najdete po celém ostrově. Ochutnejte vynikající španělskou kuchyni, určitě vás nezklame.

Spropitné

Je zvykem nechávat spropitné ve výši 5 až 10 % z ceny. Spropitné se dává v barech, restauracích, pokojským, recepčním i řidičům autobusů.

Zábava a noční život na Ibize

Každou noc si můžete udělat příjemnou procházku malebnými starobylými uličkami ostrovních měst. Není nic lepšího, než si pak někde dát dobrou kávu nebo osvěžující drink a dívat se na překrásný západ slunce.

Řada návštěvníků míří na Ibizu kvůli jejímu typickému bouřlivému nočnímu životu. V noci žijí hlavně přímořské terasy hlavního města a střediska San Antonio a Santa Eulalia. Bavit se můžete do pozdních ranních hodin, někde i do odpoledne. Všechny diskotéky jsou v noci dostupné discobusem. Vstup na diskotéky a do nočních klubů vás bude stát okolo 40 euro a více v závislosti na učinkujících. V tomto směru je ale Ibiza legendární a určitě stojí za to poznat její noční život.

Nejslavnější diskotéky planety

Spanelsko-06-Ibiza-Pozorovani-zapadu-slunce-nad-Ibizou-nema-chybu.jpg

Mezi nejvyhledávanější diskotéky na Playa d’en Bossa patří Space Ibiza a Bora Bora. Poblíž přístavu v Eivisse na Paseo Marítimo naleznete diskotéku Pacha, založenou roku 1973. Na cestě z Eivissy do San Antonia poblíž San Rafael se nacházejí proslulé diskotéky jako legendární Amnesia nebo Privilege, největší diskotéka na světě. V San Antoniu najdete diskotéky Es Paradis a Eden.

Na diskotékách na Ibize vystupují přední světoví DJ, např. Tiesto, Carl Cox, Pete Tong, Guetta, Erick Morillo a spousta dalších. K vyhledávaným programům patří například Matinee, Mondays Calling, Espuma Foam, La Troya, Supermartxe, The Face of Ibiza a další.

Západ slunce nad Ibizou stojí za to

Nenechte si ujít západ slunce v baru Café del Mar na pravém (severním) břehu zátoky San Antonio. Stejnojmenná chilloutová hudba je dnes známá po celém světě. Posezení tu patří ke skutečným zážitkům. Pokud chcete západ slunce vidět, vypravte se včas. Podnik je, zejména v sezoně, přeplněný. U baru naleznete i obchod s hudbou, inspirovaný právě místní nezapomenutelnou atmosférou. V okolí funguje spousta podobných barů, kde často uvidíte místní i světové DJ, jak připravují hudbu přímo před vámi.

Oslavy na Ibize

Obyvatelé Ibizy často a rádi oslavují. Kromě běžných španělských státních svátků se příležitostí nabízí víc než dost, protože všechny obce s výjimkou hlavního města mají ve svém názvu jméno svatého. A den patrona se musí patřičně oslavit, což znamená průvody, tanec, kulturní události a ochutnávky lokálních specialit. Místní svátky jsou tak pestré, že v návštěvnících zanechají nezapomenutelný dojem.