×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
Zavřít

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Termín a délka

Vybrané termíny

Zavřít

Zadejte obsazenost

Smazat pokoj

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

Mapa

Zobrazit hotely na mapě

Podrobné informace

  • 29°C červenec / srpen *
  • 28°C červenec / srpen *
  • 100LKR/16,356CZK

* průměrné teploty

Bentota, to je pohoda, klídek, památky

Na jihozápadním pobřeží Srí Lanky se nachází populární letovisko Bentota. Leží u ústí stejnojmenné řeky do Lakadivského moře, v polovině cesty mezi metropolí Colombo a historickým městem Galle, správním centrem celé provincie. S oběma význačnými sídly je rekreační středisko spojeno dálnicí a železnicí. Mezinárodní letiště Ratmalana je vzdáleno zhruba 50 kilometrů, větší a modernější Bandaranaike asi 80 kilometrů.

Další blízká rekreační střediska:

Pláž bez konce a dovolená bez starostí

Pojmenování Bentoty, města s téměř 40 tisíci obyvateli, vychází z pověsti o démonovi (Bem) vládnoucím břehům řeky (tota). Široké řeky, oddělující část nádherné pláže od zbytku letoviska, se však dnes už nemusíte bát – je oblíbeným místem pro relaxaci i nejrůznější sporty jako surfování, rybaření či vodní lyžování. Řada luxusních hotelů dotváří ideální prostředí k prožití krásné, poklidné dovolené s dětmi nebo s nejlepšími přáteli.

Bentota si zakládá na své dlouhé písečné pláži, řadící se mezi nejkvalitnější na celém západním pobřeží Šrí Lanky. Dosahuje mnoha kilometrů a směrem na jih přechází v další pláže u resortů Induruwa a Kosgoda. V některých místech pláž měří na šířku až 100 metrů, všude ji pokrývá jemný, světlý písek, místy ji zpestřují různé balvany a pozvolna klesá do čisté vody. Všudypřítomné palmy zajišťují příjemný stín a ubytovací areály ve svých zahradách lehátka a další servis.

Buddhovo dědictví a jiné magnety Šrí Lanky

Bentota.jpg

K pohodovému prostředí Bentoty přispívá několik parků, jezírek a piknikových ploch. Zvláště kolem hlavní ulice je soustředěno velké množství restaurací se specialitami zdejší kuchyně, obchodů a dalších podniků. V barech ochutnejte zdejší lahůdku, kokosový likér Toddy. Nechybí lékárna, zdravotní středisko, pošta, banka, autopůjčovna ani několik supermarketů.

Kromě koupání, opalování, procházek podél pobřeží a sportování se můžete vydat na prohlídku želví farmy a do sloního sirotčince. Lákat vás bude říční safari, vyhlídkový let helikoptérou, umělecká zahrada Bawa Brief Garden a spousta dalších atrakcí jihu Srí Lanky. K nejvyhlášenějším se řadí:

Zobrazit podrobné informace

Můžete vybírat například z těchto hotelů

Uvedené ceny platí pro obsazenost 2 dospělí


Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje