Bentota

Mapa

Podrobné informace

  • 29 °C červenec / srpen *
  • 27 - 28 °C červenec / srpen *
  • 100LKR/16,356CZK

* průměrné teploty

Bentota, to je pohoda, klídek, památky

Na jihozápadním pobřeží Srí Lanky se nachází populární letovisko Bentota. Leží u ústí stejnojmenné řeky do Lakadivského moře, v polovině cesty mezi metropolí Colombo a historickým městem Galle, správním centrem celé provincie. S oběma význačnými sídly je rekreační středisko spojeno dálnicí a železnicí. Mezinárodní letiště Ratmalana je vzdáleno zhruba 50 kilometrů, větší a modernější Bandaranaike asi 80 kilometrů.

Další blízká rekreační střediska:

Pláž bez konce a dovolená bez starostí

Pojmenování Bentoty, města s téměř 40 tisíci obyvateli, vychází z pověsti o démonovi (Bem) vládnoucím břehům řeky (tota). Široké řeky, oddělující část nádherné pláže od zbytku letoviska, se však dnes už nemusíte bát – je oblíbeným místem pro relaxaci i nejrůznější sporty jako surfování, rybaření či vodní lyžování. Řada luxusních hotelů dotváří ideální prostředí k prožití krásné, poklidné dovolené s dětmi nebo s nejlepšími přáteli.

Bentota si zakládá na své dlouhé písečné pláži, řadící se mezi nejkvalitnější na celém západním pobřeží Šrí Lanky. Dosahuje mnoha kilometrů a směrem na jih přechází v další pláže u resortů Induruwa a Kosgoda. V některých místech pláž měří na šířku až 100 metrů, všude ji pokrývá jemný, světlý písek, místy ji zpestřují různé balvany a pozvolna klesá do čisté vody. Všudypřítomné palmy zajišťují příjemný stín a ubytovací areály ve svých zahradách lehátka a další servis.

Buddhovo dědictví a jiné magnety Šrí Lanky

Bentota.jpg

K pohodovému prostředí Bentoty přispívá několik parků, jezírek a piknikových ploch. Zvláště kolem hlavní ulice je soustředěno velké množství restaurací se specialitami zdejší kuchyně, obchodů a dalších podniků. V barech ochutnejte zdejší lahůdku, kokosový likér Toddy. Nechybí lékárna, zdravotní středisko, pošta, banka, autopůjčovna ani několik supermarketů.

Kromě koupání, opalování, procházek podél pobřeží a sportování se můžete vydat na prohlídku želví farmy a do sloního sirotčince. Lákat vás bude říční safari, vyhlídkový let helikoptérou, umělecká zahrada Bawa Brief Garden a spousta dalších atrakcí jihu Srí Lanky. K nejvyhlášenějším se řadí:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Bentota

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.