Podrobné informace

  • 29 °C červenec / srpen *
  • 27 - 28 °C červenec / srpen *
  • 100LKR/16,356CZK

* průměrné teploty

Dovolená Hikkaduwa – pestrá směs lenošení a zajímavých výletů

Velké město a zároveň rekreační středisko Hikkaduwa se rozkládá na jihozápadním okraji Srí Lanky, přímo u břehů Lakadivského moře. Ze severu je lemováno stejnojmenným jezerem a z jihu jezerem Ratgama. V okolí se nachází řada dalších význačných letovisek jako Gingota nebo Ambalangoda. Díky železniční trati je dobře dostupné blízké správní město Galle, nedaleká dálnice směřuje do 100 kilometrů vzdálené metropole Colomba, u níž jsou i dvě mezinárodní letiště.

Další blízká rekreační střediska:

Jděte na pláž, lehněte si a užívejte si

V Hikkaduwě žije na 100 tisíc obyvatel, z velké části zaměstnaných v cestovním ruchu. Původně rybářské městečko se totiž v posledních desetiletích proměnilo ve významné turistické centrum. Vděčí za to jedinečným korálovým útesům, okouzlujícím plážím, exotické přírodě a řadě historických zajímavostí v dosahu. Vybrat si tady můžete mezi vyloženě odpočinkovou dovolenou v rozlehlých hotelových komplexech a poznáváním mimořádné srílanské kultury.

Písečná pláž Hikkaduwa se bezpochyby řadí mezi nejoblíbenější na celé Srí Lance. Je poměrně široká, dlouhá několik kilometrů a navazuje na téměř nekonečný plážový pás táhnoucí se od Bentoty na severu. Najdete tady rozlehlé, opuštěné pasáže, na nichž si k lenošení můžete vybrat prakticky jakékoliv místo, i úseky poblíž ubytovacích zařízení vybavené lehátky a slunečníky.

Co si vybrat v Hikkaduwě

Hikkaduwa.jpg

V centru města jsou četné restaurace, bary a obchody. Srdce letoviska žije dlouho do noci, ovšem najde se tu i dostatek klidných zákoutí, v nichž nebudete během dovolené nikým a ničím rušeni. Hlavní devizou letoviska jsou korálové zahrádky, učiněný ráj pro milovníky potápění a šnorchlování. Výsledkem je velké množství potápěčských center, škol a půjčoven, možnost plavby lodí s průhledným dnem či podmořské prohlídky vraků.

Toužíte-li lépe poznat Hikkaduwu a okolí, vyzkoušejte:

Zobrazit podrobné informace