Kalutara

Mapa

Podrobné informace

  • 29 °C červenec / srpen *
  • 27 - 28 °C červenec / srpen *
  • 100LKR/16,356CZK

* průměrné teploty

Dovolená Kalutara – vše, co si můžete přát od Srí Lanky

K luxusnímu letovisku Kalutara se dostanete po rychlostní silnici nebo vlakem ze srílanské metropole Colomba zhruba během jedné hodiny, transfer z letiště Bandaranaike zabere asi 105 minut. Jedná se o třetí největší město západního pobřeží, rozkládající se u limanu řeky Kalu Ganga do Lakadivského moře. Navazují na něj městečka Katukurunda a Wadduwa.

Další blízká rekreační střediska:

Vyzkoušejte nezvykle umístěnou pláž u Kalutary

Velké město Kalutara s mnoha moderními ubytovacími areály si dosud uchovává nezaměnitelnou atmosféru dávno odvátých koloniálních časů Cejlonu. Podél krásné písečné pláže byla postavena řada zábavních zařízení, svůj pobyt si můžete zpestřit i návštěvou různých památek a takřka povinností je ochutnat zdejší hojně pěstované ovoce mangosteen.

Hlavní pláž Calido Beach začíná u říčního ústí, kde tvoří část úzké kosy mezi mořem a limanem. Táhne se severním směrem od Kalutary v délce mnoha kilometrů. Pokrývá ji jemný, nazlátlý písek a poměrně svižně mizí v moři, které zde rekreantům dopřává větší vlny než na většině jihozápadního pobřeží. Proto se velké oblibě těší surfování, vodní lyžování a další sporty včetně potápění.

Co ojedinělého můžete spatřit v Kalutaře a okolí

Kalutara.jpg

I přes svou velikost a silnou koncentraci turistů je Kalutara poměrně klidnou lokalitou s řadou zajímavých a pohodových míst. Zároveň tady najdete vše potřebné od kvalitních restaurací a kaváren přes spoustu obchodů, butiků a supermarketů až po lékárnu nebo poštu. K největším atrakcím města náleží buddhistický chrám Asokaramaya, Strom osvícení Kalutara Bodhiya, zámeček Richmond a bílá dutá dágoba Gangatilaka vihara, do níž lze dokonce i vstoupit.

Nezapomeňte ani na další magnety jižní Srí Lanky, jako je:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Kalutara

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.