Súsa

Lokalita: Tunisko Tunisko - pevnina Súsa
Typ: Město

Náš názor

Tuniská perla Súsa

Za návštěvu během pobytu v Tunisku jistě stojí přístavní město Súsa (Sousse), třetí největší v zemi. Rušná aglomerace u nekonečných pláží nabízí oddech, dobré jídlo a především památky v čele s medínou, pevností a katakombami.

Súsa leží na východě Tuniska u břehů Středozemního moře. Zasahuje k ní jižní konec zálivu Hammamet, asi 25 kilometrů ve vnitrozemí se nachází nestálé jezero Sebkha Kelbia. Je to zhruba 20 kilometrů od mezinárodního letiště Habib Bourguiba u Monastiru a po dálnici A1 asi 150 kilometrů od metropole Tunisu.

Na jakou zábavu nezapomenout v Súse

Původní fénické osídlení oblasti v kolonii Hadrumetum vystřídali Vandalové a jejich Hunerikopolis, v 7. století se objevili Arabové. Dali městu současné pojmenování a brzy postavili jeho nejznámější památky. Soustředí se kolem středověké čtvrtě medína (UNESCO) s kasbou (hrad z roku 844), Ribatem (pevnost, 821) a Velkou mešitou (851). Dále můžete vidět synagogu Keter Torah, katakomby a školu koránu.

Jiným lákadlem Súsy je dlouhá písečná pláž s promenádou, táhnoucí se od přístaviště až ke sportovní marině v moderním letovisku Port el Kantaoui. S dětmi se vydejte do 50 kilometrů vzdálené zoologické zahrady Friguia Park Hammamet.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím