Podrobné informace

  • 34 °C červenec / srpen *
  • 24 - 28 °C červenec / srpen *
  • 1TRY/8,382CZK

* průměrné teploty

Kiris, dovolená v nenápadném skvostu Turecké riviéry

Menší turistické středisko Kiris se nachází v západní oblasti Turecké riviéry, asi dvacet minut od velkého letoviska Kemer a 45 kilometrů od velkoměsta Antalya s mezinárodním letištěm. Na jižní straně letovisko ohraničuje ústí říčky Kemer Cay do Středozemního moře, ze severu se o něj opírá zalesněná oblast přírodního parku Olimpos s prudkými a divokými břehy.

Kiris a jeho pláže

Kiris leží v příjemném, rovinatém úseku zdejšího pobřeží a původně se jednalo pouze o malou vísku asi jeden kilometr ve vnitrozemí. I tady se však projevil rozvoj tureckého cestovního ruchu a v posledních letech tu vyrostla řada komfortních ubytovacích zařízení přímo u moře. Výsledkem je klidný resort stranou od ruchu velkých rekreačních center, v němž najdete dobré vybavení službami, skvělé koupání a především ničím nerušenou pohodu.

Zhruba dva kilometry dlouhý pás pobřeží u Kirisu pokrývá hezká kamínková pláž o šířce asi 40 metrů a svižném klesání do blankytných středomořských vod. Jednotlivá ubytovací zařízení se starají o navazující plážové úseky a zajišťují příslušný servis v podobě lehátek, slunečníků, občerstvení, sprch či dřevěných mol vedoucích dále do vody. Nechybí ani pestrá nabídka vodních aktivit jako jízda na banánu a šlapadlech, jachting nebo potápění.

Další rekreační střediska poblíž Kirisu

Zábava s delfíny, v horách i ulicích Kirisu

Kiris.jpg

V tureckém letovisku Kiris se veškerý společenský život soustřeďuje do místních hotelových komplexů. Projdete-li se však hlavními ulicemi Sahil a Kiris Cd., narazíte na poměrně slušný výběr obchůdků, restaurací, marketů i zábavních klubů, nechybí ani bankomaty, lékárny a další služby. Pokud chcete něco více, není problém vydat se do sousedních středisek Kemer a Göynük. Okolí navíc nabízí celou řadu zajímavých turistických atrakcí jako:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Kiris

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.