Podrobné informace

  • 31 - 32 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1000VND/1,065CZK

* průměrné teploty

Vung Tau, dovolená plná pohostinnosti

Vung Tau je metropolí provincie Ba Rịa-Vung Tau a zároveň rychle se rozvíjejícím letoviskem. V poslední době se dostává stále více do hledáčku turistů z celého světa. Leží na jihu Vietnamu, na severním okraji zátoky, do níž částí své delty ústí veletok Mekong i řeka Song Sai Gon, přitékající sem ze 120 kilometrů vzdáleného Ho Či Minova Města. Hlavní část aglomerace (včetně letiště a rekreačních zón) se rozkládá na úzkém poloostrově o rozměrech 4 krát 10 km, vystupujícím do Jihočínského moře.

Další blízká rekreační střediska:

Vung Tau a jeho pláže

Vung Tau (přes 300 tisíc obyvatel) potěší všechny zájemce o aktivní dovolenou u pěkných pláží, se zajištěnými službami a zábavou velkého města. Pyšní se členitou, rozmanitou krajinou zahrnující močály s rýžovými políčky na severu, zalesněné pahorky na jihu a mezi tím dostatek prostoru pro přístav, rušné centrum, sportoviště, jezera, hotelové areály i běžnou zástavbu.

Naprostá většina pláží se táhne podél východního pobřeží Vung Tau, které dosahuje úctyhodné délky 14 kilometrů, z níž většina je dosud opuštěná a neobsazená ubytovacími komplexy. Plážové pásmo se vine od ústí říčky Rach Cura Lap na severu až po nejjižnější bod města, skalnatý mys Mui Nghinh Phong. Právě tady se koncentruje stávající nabídka hotelů, restaurací, barů, obchůdků a dalších podniků, vytvářejících živý prázdninový resort s bohatým servisem.

Směs atrakcí ve Vung Tau

Vung-Tau.jpgMěsto nabízí zajímavou mozaiku tradiční vietnamské architektury, koloniálních staveb, socialistického realismu 80. let i moderních budov západního ražení. K symbolům města se řadí futuristická budova trajektového přístaviště a také obří socha Ježíše Krista na vrcholku Nghinh Phong (138 m n. m.), evokující vzhledem i umístěním slavnou skulpturu v brazilském Riu. Dostanete se k ní po schodišti od parku Tao Phung. Pod jiný vrchol (Nui Lon – 245 m n. m.) jezdí dokonce kabinová lanovka.

Co ještě stojí za návštěvu ve Vung Tau?

  • Maják na kopci Tao Phung (176 m n. m.)
  • Romantický ostrůvek Hon Ba
  • Chrtí závody na stadiónu Lam Son
  • Letní guvernérský palác Bach Dinh se zahradou

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Vung Tau

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.