Podrobné informace

  • 31 - 32 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1000VND/1,065CZK

* průměrné teploty

Da Lat, dovolená ve městě věčného jara

Nádherné místo jako z pohádkové knihy, to je vietnamské město Da Lat. V roce 1893 ho v oblasti Středovietnamské vysočiny založil francouzsko-švýcarský bojovník proti moru, vzteklině a dalším chorobám Alexandre Yersin. Malebné Da Lat díky tomu leží asi 150 kilometrů západně od nejvýznačnějšího vietnamského letoviska Nha Trang, přes 300 kilometrů severovýchodně od Ho Či Minova Města a 1 300 kilometrů jižně od metropole Hanoje.

Další blízká rekreační střediska:

Osvěžení u vodopádů místo pláží

O půvabu Da Lat (200 tisíc obyvatel) svědčí i to, že dříve se pro svou vznešenost a eleganci nazývalo Le Petit Paris („Malá Paříž“). Důkazem budiž malá replika Eiffelovky a množství koloniálních budov, které se z časů první poloviny 20. století dochovalo. Ve spojení s okolní nádhernou krajinou, plnou lesů, jezer a vodopádů, vytváří kouzelnou lokalitu pro strávení odpočinkové, relaxační dovolené.

Turistický ruch v Da Latu těží nejen z krásné přírody a uvolněné atmosféry, ale také z absence nevybuchlé munice, neboť bombardování během vietnamské války se městu zcela vyhnulo. Blízké i vzdálenější okolí udivuje četnými vodopády, které se předhánějí ve své kráse, velikosti a monumentálnosti. K nejúchvatnějším patří Tygří vodopády, Sloní vodopády, vodopády Bao Dai, Bo Bla či Pongour.

Parky, jezera, lanovky a jiné pochoutky

Arrangement-of-sweet-cornets-for-ice-cream-on-green-background_shutterstock_278112026-(2).jpgDa Lat disponuje mj. letištěm Cam Ly, železničním spojením, nemocnicí, množstvím obchodů a restaurací. Nezapomeňte v nich ochutnat místní speciality, jako jsou vyhlášená dalatská káva, artičokový čaj nebo avokádová zmrzlina. Dalším velkým lákadlem jsou rozsáhlé Dalatské květinové zahrady plné barevné exotické vegetace.

Vyberte si z mnoha aktivit v Da Latu:

  • Uprostřed města se nachází golfový resort San Golf Da Lat
  • Kolem jezera Ho Xuan Hurong vede příjemná výletní cesta
  • Odpočinkový a zážitkový park Cong Ty Lam Giang Vien se rozkládá severně od města
  • Kabinová lanovka jezdí k jezeru Ho Tuyen Lam

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Da Lat

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.