Podrobné informace

  • 31 - 32 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1000VND/1,065CZK

* průměrné teploty

Phan Thiet, dovolená s draky a písečnými dunami

Na jihu Vietnamu, na pobřeží široké zátoky Jihočínského moře stejného jména, se rozkládá město Phan Thiet. Jedná se o správní středisko provincie Bình Thuan a význačné turistické centrum. S Ho Či Minovým Městem a jeho mezinárodním letištěm Tan Son Nhat ho pojí rychlostní komunikace.

Další blízká rekreační střediska:

Objevte pláže jako z kalendáře

Phan Thiet (zhruba 350 tisíc obyvatel) proslulo produkcí rybí omáčky a vývozem exotického „dračího ovoce“ pitaya. V poslední době (a zvláště od zatmění slunce v roce 1995) se stalo i vyhledávanou prázdninovou lokalitou. Předurčuje ho k tomu půvabné pobřeží, typická vietnamská atmosféra v historickém centru, okolní příroda a dostatek zábavy pro všechny věkové kategorie. Do rozvoje infrastruktury se investují nemalé peníze a region se díky tomu zařadil mezi nejpopulárnější pobytové oblasti Vietnamu.

Phan Thiet se pyšní desítkami kilometrů nádherných písečných pláží. Nadšeným rekreantům nabízejí celoročně teplé, slunečné počasí, dostatek prostoru, čistou vodu a pozvolné klesání mořského dna. Díky přibývajícím hotelovým komplexům se rozšiřuje nabídka plážového servisu (včetně lehátek a slunečníků), občerstvení a vodních sportů (zvláště surfování a kitesurfingu). Nejatraktivnější částí pobřeží je pláž Mui Ne s krásnými dunami, nejrušněji je kolem přístaviště v ústí řeky Song Ca Ty.

Co dělat v Phan Thiet

Phan-Thiet-(1).jpgNákupy, procházky, kultura, sport – v Phan Thiet si užijete prakticky jakékoliv důležité složky pohodové dovolené. Centrum je plné úzkých uliček s mnoha obchůdky a restauracemi, nechybí lékárny, banky ani větší supermarkety. Příjemně si odpočinete v parku Cong vien Tháp Nuoc, na milovníky golfu čekají hřiště San gon DuParc a San Golf Sea Links. Z architektonických památek neopomeňte zdejší most přes Song Ca Ty, vojenské muzeum a věž Cham Tower.

Kam se podívat v okolí Phan Thiet? Zkuste:

  • Klášter na hoře Ta Cú s obří sochou ležícího Buddhy
  • Oddechový park Vita Garden
  • Věže Poshanu z éry království Čampa

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Phan Thiet

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.