Ajman

Mapa

Podrobné informace

  • 35 - 36 °C červenec / srpen *
  • 29 - 32 °C červenec / srpen *
  • 1AED/6,469CZK

* průměrné teploty

Ajman, dovolená v nenápadném, avšak přitažlivém sousedství Dubaje

Nejmenší ze Spojených arabských emirátů Ajman (Adžmán) a jeho metropole stejného jména se nachází severním směrem od Dubaje. V podstatě ji můžeme považovat za její předměstí, vždyť od mezinárodního dubajského letiště ji dělí zhruba 20 kilometrů a zástavbou tvoří i spolu se sousedním Sharjahem jednu ucelenou aglomeraci. Ajmanské pobřeží lemuje začínající Hormuzský průliv a z vnitrozemí se na město tlačí rozžhavená Arabská poušť.

Vyberte si z mnoha pěkných pláží Ajmanu

Emirát Ajman zažívá v poslední době nebývalý hospodářský rozvoj, na kterém má velký podíl rozlehlý přístav a speciální ekonomická zóna. Výsledkem je bohaté, moderní hlavní město plné výškových budov a nově vznikajících hotelových komplexů na pobřeží. Díky husté silniční síti a poměrně levným taxíkům se lze snadno dostat do dalších oblastí celé metropolitní oblasti. Máte-li rádi pěkné písečné pláže a zároveň ruch velkoměsta, prožijete tady nezapomenutelné prázdniny.

Široké, do Perského zálivu jenom zvolna se svažující pláže lemují prakticky celé pobřeží Ajmanu. Často je však přerušují přístaviště, mariny či ústí vodních kanálů, vybudovaných bez ohledu na prostředky v uplynulých letech. Řada populárních pláží náleží k jednotlivým luxusním ubytovacím areálům.

Další rekreační střediska poblíž Ajmanu

Jak se bavit v Ajmanu

Oblíbeným místem rezidentů i turistů je ajmanský pobřežní bulvár (corniche). Ožívá zvláště večer, ovšem do zdejších obchůdků, bister, restaurací a kaváren můžete zajít i kdykoliv během dne. K pamětihodnostem města patří muzeum v bývalé ajmanské pevnosti, rekonstruovaná „Rudá pevnost“ se třemi věžemi a muzeum Manama v pevnosti Al Mareer. Neváhejte, využijte blízkosti Dubaje a vypravte se prohlédnout si či vyzkoušet její zázraky jako:

Zobrazit podrobné informace