Oranjestad

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 29 °C červenec / srpen *
  • 1AWG/13,272CZK

* průměrné teploty

Oranjestad, dovolená s velkým „D“

Hlavní arubské město Oranjestad zabírá – včetně předměstských čtvrtí jako Ponton, Bushiri či Paradera – významnou plochu ostrova na jeho jihozápadním pobřeží. Vede skrz něj po většinu roku vyschlá řeka Rooi Afo a na jižním okraji se nachází mezinárodní letiště Queen Beatrix. Na metropoli navazuje letovisko Punta Brabo s golfovým hřištěm a nejzápadnějším bodem Aruby.

Pláže nadosah Oranjestadu

Původní osada zde vznikla roku 1796 za evropské kolonizace a stopy holandské kultury jsou zde dosud nepřehlédnutelné. Dnešní Oranjestad je rušné a malebné město se značným obchodním významem, což dokládá velký přístav, ze kterého vede historickým centrem tramvajová trať s 6 zastávkami. Leží v takřka ploché krajině, pouze na východním okraji se objevují nízké, avšak výrazné kopce jako Hooiberg (165 m n. m.). Na jižním okraji Oranjestadu najdete u mělkého zálivu úzkou, avšak 1 500 metrů dlouhou, písečnou pláž, z části lemovanou městským bulvárem a z části tropickou vegetací. Maličké pláže se krčí také v marině a poblíž přístavu. Krásné romantické pláže se ukrývají i na úzkém, podlouhlém privátním ostrůvku Renaissance naproti letišti.

Další rekreační střediska poblíž Oranjestadu

Na procházce Oranjestadem za službami i zábavou

Oranjestad představuje turistickou bránu na ostrov se vším, co taková role vyžaduje. Patří k ní hustá silniční síť, obrovské nákupní možnosti včetně světových značek, nemocnice a lékárny, informační středisko nebo dětská hřiště. K největším památkám se počítá historické muzeum v pevnosti Fort Zoutman, bývalý maják Wilema III z roku 1868, muzeum archeologie či expozice věnovaná zdejší význačné rostlině aloe. Za vidění na ostrově ještě stojí:
  • Zajímavé skalní formace Ayo a Casibari
  • Akvapark Aruba Vacation Water Park
  • Zoologický park Philip´s Animal Garden

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Oranjestad

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.