Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Baška Voda, dovolená u vody

Jedno z nejoblíbenějších letovisek na Makarské riviéře Baška Voda leží naproti ostrovům Brač a Hvar. Je to asi 10 kilometrů severozápadně od centra oblasti Makarska. Obklopuje ho malý, mělký jadranský záliv, od nějž terén prudce stoupá do skalnatého masivu pohoří Biokovo. Pod dominantním vrcholem Sveti Ilija (1 642 metrů) vede tunel přivaděče k dálnici A1 mířící do 80 kilometrů vzdálené dalmatské metropole Splitu.

Baška Voda překypuje plážemi

Baška Voda leží ve svahu, stranou od hlavní silnice a na dohled členitého bračského pobřeží. Její srdce tvoří dobře chráněný přístav s jachetní marinou a navazující promenáda lemovaná hotýlky, ale i diskotékami a dalšími zábavními podniky. Okolní kopce pokrývají četné vilky a několik hotelových komplexů. Klid, dostatek zábavy a pohodové koupání tady nadchne především rodiny s dětmi.

Plážemi je Baška Voda doslova obklopena. Ryze městská Glavna plaža, zakončená vyhlídkovým molem, se rozkládá jižně od přístaviště, druhá kilometrová pláž se táhne severozápadním směrem k Brele. Další nádherné úseky pobřeží se nacházejí trochu dále, ale na pláže jako Oseka se rozhodně vyplatí zajít. Všechny jsou čisté, povrch mají z hrubého písku a oblázků a vstup do Jaderského moře je pozvolný.

Další rekreační střediska poblíž Baška Vody

Jak si užít pobyt v Bašce Vodě

Baska-Voda.jpgRekreační středisko Baška Voda je velmi dobře vybaveno obchody, bary a restauracemi, disponuje zdravotním střediskem, lékárnou a jinými důležitými službami. Atmosféra úzkých uliček s kamennými domy kolem dávného hradiště Gradina zve ke každodenním procházkám, které si užijete i na pobřežní (cyklo)stezce spojující okolní obce. Nejen milovníci turistiky by si neměli nechat ujít výhledy z úbočí pohoří Biokovo.

Pozvánka k rozsáhlejším výletům po Dalmácii:

Zobrazit podrobné informace