Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Pašman, dovolená v ráji klidu a písečných pláží

Svým podlouhlým tvarem navazuje severodalmatský ostrov Pašman jihovýchodním směrem na sousední Ugljan. Kromě nového silničního mostu, propojujícího oba ostrovy, se na něj lze dostat i trajektem z Biogradu na Moru do Tkonu. Velké město Zadar s mezinárodním letištěm je asi 35 kilometrů daleko.

Objevte unikátní písečnou pláž na Pašmanu

Nejvíce zalesněný z chorvatských ostrovů má velmi členité pobřeží a jeho jihozápadní, strmé a neobydlené části dominuje pahorek Veliki Bokolj s výškou 274 metrů. Veškerý život se odehrává v několika malých obcích na pobřeží směrem k pevnině, především v Tkonu. Pašman je díky své panenské krajině a nízkému počtu návštěvníků zvláště ideální pro klidnou turistiku.

Pašmanské pláže, situované většinou v nevelkých – a často odlehlých – zátočinách, se mohou pochlubit písečným povrchem, který se jinak v Chorvatsku příliš nevyskytuje. K nejoblíbenějším patří sedmička pláží u obce Ugriniči (severně od Tkonu) na pobřeží o délce pouhé 3 kilometry. Za unikát se považuje pláž Sovinje (Soline) asi 1 kilometr jižně od Tkonu, utvořená sedimentací písku.

Další rekreační střediska poblíž Pašmanu

Procházka Pašmanem za jeho lákadly

Ostrov-Pasman.jpgNejlepší turistické vybavení na ostrově (restaurace, kavárny, bary, obchody, lékárna, sportoviště, ubytování) nabízí město Tkon. Kromě hlavní silnice Pašman protíná několik vedlejších, značených cest vhodných k nenáročné cykloturistice. Kolem Tkonu najdete taktéž pěší trasy na blízký Jakovljev vrh s vyhlídkou a k benediktýnskému klášteru sv. Kosmy a Damiána (Samostan svetog Kuzme i Damjana). Další krásné výhledy poskytuje jižní cíp ostrova. Z ostrova je vhodné podniknout výlety:

  • na jedinečné Kornatské ostrovy,
  • do zátoky Telaščica na jihu ostrova Dugi Otok,
  • k největšímu chorvatskému jezeru Vransko.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Ostrov Pašman

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.