Biograd na moru

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Biograd na Moru, dovolená plná zábavy a pohody u moře

Populární turistické centrum Biograd na Moru leží uprostřed dalmatského jadranského pobřeží, 28 kilometrů jihovýchodně od Zadaru a 110 kilometrů severozápadně od mezinárodního letiště u Splitu. Přímo naproti němu z moře vystupuje velký ostrov Pašman, daleko to není ani k přírodní rezervaci Vranské jezero. Dálnice A1 vede kolem obce Benkovac zhruba 10 kilometrů od letoviska.

Biograd na Moru a jeho pláže

Okolí města Biograd na Moru charakterizuje plochá, pouze lehce zvlněná krajina. Naopak jadranské pobřeží zde zaujme svou členitostí a v moři se nachází množství ostrovů (Sveta Katarina, Planac, Čavatul, Veli Dužac). Jedná se o čisté, upravené a rušné středisko s historickým centrem na pevninském výstupku s navazující jachetní marinou a lodním přístavem. Dovolenou si zde užijí všichni, kdo touží propojit odpočinek u moře s nakupováním, výlety a nočním životem.

Celkem se kolem Biogradu na Moru nachází několik set metrů pobřeží s pěknými plážemi. Jižně od mariny se táhnou menší pláže, kterým dominují vyhlášené pláže Soline, Dražica a Bošana (poslední dvě byly oceněny modrou vlajkou EU). Nabízejí písečno-kamínkový povrch, příjemný borový háj, restauraci, toalety, atrakce pro děti a další vybavení. Mírné klesání mořského dna vyhovuje i neplavcům.

Další rekreační střediska poblíž Biogradu na Moru

Vyžití během prázdnin v Biogradu na Moru

Biograd-na-Moru.jpgVelmi dobré vybavení města Biograd na Maru obchody a restauranty je samozřejmostí. Nákupní galerie Bure centar vyrostla u křižovatky s hlavní silnicí ze Svetiho Filipa i Jakova do Pakoštane. Nechybí zdravotní středisko, lékárny, hřiště, ani parky. V rušném centru můžete trávit čas procházkami, prohlídkou vlastivědného muzea, kostela sv. Stošija či základů kláštera sv. Ivana Evangeliste. Pěšky lze navštívit blízké okolí, především borové háje v okolí kempů. K dispozici je celá řada cyklotras.

A kam z Biogradu vyrazit za zábavou a za poznáním?

Zobrazit podrobné informace