Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Sv. Filip i Jakov, dovolená v krásné Dalmácii

Mezi oblíbená turistická centra na pobřeží průlivu Pašmanski kanal patří také Sv. Filip i Jakov. Přímo navazuje na letovisko Turanj, jeho blízkým sousedem je známý Biograd na Moru a velké dalmatské město Zadar se nachází asi 20 kilometrů daleko. Z Jadranu naproti vystupuje podlouhlý ostrov Pašman a také několik menších ostrůvků jako Babac či Veli Dužac. 

Sv. Filip i Jakov je klidné středisko s krásnou pláží

Historické centrum malého a klidného Sv. Filipa i Jakova se rozkládá u malebného přístavu, na který navazuje zástavba nízkých domků a vil, stíněných četnými stromy. Okolní krajina plná borových hájů se jen mírně vlní a místy přechází do roviny. Zdejší prostředí plné krásných přírodních scenérií, zajímavých výletních cílů, sportovišť a dětských hřišť nadchne především rodiny s malými dětmi a vyznavače nenáročné, avšak aktivně prožité dovolené.

Sv. Filip i Jakov tvoří součást tzv. Zadarské riviéry s řadou pláží táhnoucích se jihovýchodně až k Biogradu na Moru. K zvláště vyhlášeným se řadí plaža Iza Banja uprostřed letoviska, 1 kilometr dlouhá, zvolna klesající do vody, s oblázkovým (v jižní části písečným) povrchem. Pyšní se modrou vlajku za čistotu a servis zahrnující i půjčovnu šlapadel a hřiště na plážový volejbal.

Další rekreační střediska poblíž Sv. Filipa i Jakova

Jakou zábavu poskytuje Sv. Filip i Jakov

Sv-Filip-a-Jakov-(1).jpgMěstečko má dostatečné vybavení obchody se zbožím denní potřeby, pekárnou, lékárnou, poštou i směnárnou. Mezi gastronomickými podniky vyniká restaurace Fish House specializující se na plody moře. Určitě se zajděte podívat do Biogradu na Moru s možností dalších nákupů a průzkumu památek. Dobré polohy Sv. Filipa i Jakova ostatně využijte k návštěvě unikátní písečné pláže pod písečným přesypem na ostrově Pašman a též k výpravám:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Sv. Filip i Jakov

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.