Podrobné informace

  • 41 °C červenec / srpen *
  • 28 - 30 °C červenec / srpen *
  • 1EGP/2,675CZK

* průměrné teploty

Soma Bay, dovolená v Egyptě pro každého

Poklidné prázdninové letovisko Soma Bay se nachází na severovýchodním pobřeží Egypta, omývaným Rudým mořem. Leží mezi známými a rušnými resorty Safaga a Hurghada (u které je též v provozu velké mezinárodní letiště). Něco málo přes 200 kilometrů západně odtud, za hornatou Libyjskou (Východní) pouští, se táhne úrodné údolí Nilu s proslulými starověkými sídly jako Luxor.

Dovolená v Soma Bay rovná se azurové moře a nádherné pláže

Soma Bay nabízí pro vaši letní dovolenou především klid a relaxaci na úrovni. Koncentrují se zde většinou stylové hotelové komplexy, které uspokojí i náročnou klientelu. Kolem nich je k dispozici pestrá škála lázeňských a wellness služeb i sportovního vyžití včetně velkorysého golfového hřiště Cascades Championship Golf Course přímo na břehu Rudého moře.

Soma Bay připomíná ráj potápění a šnorchlování v azurových vodách kolem barevných korálových útesů. Na nádherných plážích vesměs s plným servisem včetně lehátek a slunečníků si však můžete vyzkoušet také windsurfing a kitesurfing a mnoho dalších vodních aktivit. Pláže pokrývá jemný písek a mimo korálové útesy skýtají pozvolný a pohodlný sestup do vody.

Další rekreační střediska poblíž Soma Bay

Nákupy a zábava na dovolené v Soma Bay

Soma-Bay.jpg Kolem krásné mariny objevíte v Soma Bay četná tržiště, ale i butiky, kde si užijete nerušené nakupování. Restaurace na pobřeží vám naservírují řadu egyptských specialit. Zatoužíte-li po rušnější zábavě, vydejte se taxíkem do nedaleké Hurghady. Noční život tu téměř neutichá a narazíte zde na rozmanité turistické atrakce včetně několika povedených akvaparků (Jungle, Sindbad). Během pobytu v Egyptě málokdo odolá návštěvě světově proslulých památek a starověkých měst. Vydejte se proto i vy za:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Soma Bay