Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 27 - 28 °C červenec / srpen *
  • 100PHP/51,418CZK

* průměrné teploty

Cebu, dovolená se spoustou zajímavostí

Jeden z nejvýznamnějších filipínských ostrovů Cebu se rozkládá ve střední části souostroví v severojižním směru. Nejblíže má k Boholu na východě a Negrosu na západě. Zatímco jeho šířka se pohybuje okolo 30 kilometrů, na délku je téměř sedmkrát větší. Administrativní středisko Cebu City platí za druhé nejvýznačnější město Filipín a jejich nejdůležitější přístav. Mezinárodní letiště Mactan-Sugbo se nachází na ostrově Lapu-Lapu.

Tipy na pláže ostrova Cebu

2537-W-Cebu-2.jpgHornatá krajina s nejvyšším bodem Osmena Peak (1 013 m n. m.) na jižní polovině území umožnila zachování tradiční atmosféry, a to i přesto, že Cebu je nejhustěji osídleným regionem Filipín. Turistická střediska se většinou nacházejí v malebných zákoutích u mořského pobřeží, často však na ně navazuje hustá zástavba. Vedle rozmanitých vilek tady vyrostla řada velkých ubytovacích komplexů s širokou nabídkou aktivit a okolní kvalitní infrastrukturou. Na Cebu a přilehlých ostrovech se ukrývá hned několik skvělých pláží. Největší z nich, písečná a klidná Lambug Beach, se táhne na západním pobřeží u města Badian. Má 1 500 metrů na délku a pozvolné klesání do vody. Více navštěvovaná pláž Basdaku (White Beach) se rozkládá o něco severněji u města Moalboal. Měří asi 1 kilometr, její povrch tvoří jemný, bílý písek a k velkým atrakcím patří projížďka na loďce. Pláž Tingko na východním břehu pokrývá směs písku a oblázků.

Další rekreační střediska poblíž Cebu

Přehled aktivit na Cebu

Dobré vybavení Cebu v podobě obchodů i restaurací (zejména kolem ulice Colon Street v Cebu City) doplňuje pestrobarevná paleta zábavy a výletů za kulturou, historií i přírodními krásami. Mezi nejvyhledávanější atrakce se řadí ruiny kamenné věže Obong, výhled z hory Osmena Peak a chrámový komplex Simala Shrine v Lindogonu. Turisté si mohou také zahrát golf (hřiště Alta Vista Golf & Country Club), potápět se nebo prozkoumat divoké říčky s romantickými vodopády (např. Tumalog). Vydat se však můžete i za:
  • kaskádami Kazaroro na Negrosu,
  • krásami ostrova Siquijor,
  • slavnými pahorky pohoří Chocolate Hills.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Cebu

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.