Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 27 - 28 °C červenec / srpen *
  • 100PHP/51,418CZK

* průměrné teploty

Puerto Galera, dovolená plná krásných zážitků

Na severu filipínského ostrova Mindoro, na začátku výrazně členitého poloostrova, se rozkládá přístav a turistické centrum Puerto Galera. Jeho blízkým sousedem je letovisko Sabang a z Jihočínského moře naproti němu vystupuje ostrov Medio. Dopravu sem zajišťují trajekty z Batangasu na ostrově Luzon nebo lodě z metropole Manily.

Líbezné pláže Puerto Galera

Příjemně zvlněné okolí Puerto Galera se směrem do vnitrozemí rychle zvedá do hor vysokých i přes 2 tisíce metrů (vrchol Mt. Halcon, 2 016 m n. m.). Atraktivitu lokality ještě zvyšuje krásná okolní příroda. Díky tomu se přijíždí množství návštěvníků, na které čekají četná zábavná zařízení včetně diskoték, hospod a go-go barů. Lokalitu proto ocení především milovníci rušného prostředí a nocí probdělých až do brzkého rána. Z velkého počtu nádherných míst ke koupání, které ukrývají především hojné zálivy kolem Puerto Galera, stojí za vyzkoušení pláže kolem Sabangu. Jedná se například o Sabang Beach, Small La Laguna a Big La Laguna Beach, všechny velmi dobře vybavené a lákající bohatstvím mořského dna ke šnorchlování a potápění. Rušná, 1 kilometr dlouhá a světlým pískem pokrytá White Beach u resortu San Isidro nabízí spoustu občerstvovacích podniků a kaváren.

Další rekreační střediska poblíž Puerto Galera

  • Cebu (470 kilometrů vzdušnou čarou)
  • Bohol (540 kilometrů)
  • Boracay (200 kilometrů)

Puerto Galera láká aktivitami i servisem

3817-W-Puerto-Galera-2.jpgInfrastrukturu Puerto Galera podporují restaurace, obchody, lékárny, banky či půjčovny rozmanitého sportovního náčiní. Ponderosa Golf Course skýtá kromě vynikajících podmínek ke hře též magické výhledy do okolní krajiny. Zájemci o exotickou turistiku můžou vyzkoušet trasu Mount Halcon Bayanan Trail protínající nejvyšší vrcholky v srdci ostrova. Z ostatních zajímavých míst Filipín vybíráme:
  • vodopády Tamaraw,
  • manilský lunapark Enchanted Kingdom,
  • rýžová pole ve Filipínských Kordillerách (UNESCO).

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Puerto Galera

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.