Casamicciola Terme

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Casamicciola Terme, dovolená nejen pro labužníky

Populární rekreační středisko Casamicciola Terme najdete u severních břehů Ischie, asi 5 kilometrů od východně umístěné metropole Ischia a 2 kilometry od západně ležícího letoviska Lacco Ameno. Jihozápadním směrem se zvedá vyhaslá sopka Monte Rotaro (307 m n. m.), přímo na jih nejvyšší hora ostrova Monte Epomeo.

Casamicciola Terme a koupání

Casamicciola Terme (asi 8 tisíc obyvatel) se řadí k nejstarším lázním na Ischii a podle jedné z legend dokonce v místní jeskyni předpověděla Sibyla Kumská příchod Ježíše Krista. Velké škody způsobené zemětřesením roku 1883 se povedlo rychle odstranit a do zdejších lázní brzy opět jezdila řada umělců i politiků z celé Evropy. Přívětivé služby sem dnes nebrání dorazit rekreantům všech věkových kategorií.

V Casamicciola Terme se nachází několik pěkných, avšak nevelkých pláží. Jednou z nich je i písečná Spiaggia della Marina kousek od přístavu s širokým kamenným náspem a lávkou k usnadnění přístupu do Tyrhénského moře. Podobný charakter má i pláž západně od hlavního přístavního mola nebo na západě u Bagno Franco.

Další rekreační střediska poblíž Casamicciola Terme

Nechte se unést atmosférou a zábavou v Casamicciola Terme

Casamicciola-Terme.jpgNejdůležitější části městečka tvoří jednotlivé krátké pláže, přístaviště a termální park Castiglione na východním okraji. Především okolí pobřežní silnice Via Salvatore Girardi doslova praská ve švech množstvím restaurací, obchůdků, butiků, kaváren a jiných obdobných zařízení. Nedostatek historických památek (s výjimkou barokního kostela Sant'Antonio al Mortito) vynahrazují četné a bohaté prameny s teplotou vody přes 60 stupňů.

Další tipy k výletům po Ischii:

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím