Baia della Scanella

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Baia della Scanella, dovolená v útesech

Rekreační oblast Baia della Scanella se nachází na jihozápadě Ischie, v ostrovním výběžku mezi vyhlášenými letovisky Forio na severu a Sant´Angelo na východě. Členité pobřeží zde vytváří četné zátočiny, většinou však nedostupné kvůli vysokým útesům. Po několik set metrů dlouhé rovince se krajina ve vnitrozemí začíná prudce zvedat, až kulminuje v nejvyšším bodě ostrova Monte Epomeo.

Pláže v okolí Baia della Scanella

Administrativně Baia della Scanella, která spíše než samostatné letovisko vytváří seskupení několika luxusních hotelů v oblasti zátočiny, spadá pod obec Panza. Okolní krajina je jako stvořená k procházkám a s autem lze bez problémů procestovat celý ostrov. Skvělou dovolenou zde prožijí především starší rekreanti s touhou po klidu a jenom příležitostném osvěžení v moři.

Vzhledem ke skalnatému pobřeží Tyrhénského moře u Baia della Scanella (pro usnadnění vstupu do vody lze využít schůdky) je třeba za koupáním vyrazit trochu dále. První možnost tvoří vyhlášená pláž Spiaggia di Citara asi 4 kilometry daleko. Pláž Baia di Sorgeto je sice mnohem menší, ale také dvakrát blíže. Dostanete se k ní pouze po strmém schodišti, vytesaném do prudké skalní stěny.

Další rekreační střediska poblíž Baia della Scanella

Baia della Scanella a tipy na aktivity

Baia-della-Scanella.jpgHotely v Baia della Scanella disponují veškerým potřebným vybavením. Za utrácením můžete vyrazit do Panzy, jejíž uličky jsou plné obchůdků, butiků a prodejců suvenýrů. Na pořádný nákup se vydejte rovnou do supermarketu ve Foriu. Rozhodně využijte dobré dostupnosti celého ostrova a poznejte jeho lákadla jako:

Zobrazit podrobné informace