Gardone

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Gardone, dovolená u jezera

Hodně populární turistické centrum Gardone (Gardone Riviera) najdete na západním pobřeží Lago di Garda pod horou Selva Alta (914 m n. m.). Na severozápadě na něj navazuje letovisko Fasano, na jihozápadě Barbarano. Gardské jezero, ve kterém pluje ostrůvek Isola del Garda, tady vytváří svou v podstatě jedinou výraznou zátoku dlouhou necelé 4 kilometry a končící až u města Salo. Nad protějším svahem se zvedá hřeben Monte Baldo.

Další blízká rekreační střediska:

Koupání v Gardone a okolí

Gardone je dobře dostupné ze sjezdu u Villanuova sul Clisi na rychlostní silnici mezi Brescií a dalším italským jezerem Idro. Jedná se o klidné městečko lázeňského střihu s přístavištěm, řadou historických budov, rychlým přístupem do hor a četnými atrakcemi v okolí. Potěší především starší návštěvníky a všechny, kdo ocení nerušené toulky přírodou i uličkami s restauracemi a kavárnami.

Kolem Gardone se ukrývají jenom menší pláže, roztroušené mezi vilami, často sousedícími přímo s pobřežím. Toužíte-li po skutečném koupání, zkuste vyrazit za plážemi více na jih, například do letoviska Desenzano del Garda. Nebo můžete pokračovat na protější břeh do obřího akvaparku Caneva World.

Gardone vás baví

Gardone.jpgGardone disponuje kompletní infrastrukturou zahrnující supermarket, gastronomické podniky, lékárnu, poštu, informační službu či parkoviště. Nacházejí se zde i dva velké turistické magnety: Svatyně italských vítězství básníka Gabriela D'Annunzia (Vittoriale degli Italiani) a romantická Botanická zahrada André Hellera (Giardino Botanico Fondazione André Heller) se sochami od Keitha Haringa a Roye Lichtensteina.

K dalším cílům vaší dovolené u Lago di Garda by mělo patřit:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Gardone

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím