Moniga del Garda

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Moniga del Garda, dovolená u vody a na dohled horám

Rekreační oblast Moniga del Garda se rozkládá na jihozápadním břehu Lago di Garda, u hlavní silnice spojující dvě zdejší větší města – Salo na severu a Desenzano del Garda na jihu. Výhled z pobřeží je odsud vskutku pozoruhodný: zahrnuje poloostrovní výběžek Sirmione, rušné Lazise s blízkými zábavními parky Gardaland a Caneva World, první kopce masivu Monte Baldo a především ohromnou plochu jezera, které se tady rozlévá do šířky až 17 kilometrů.

Další blízká rekreační střediska:

Moniga del Garda je ke koupání jako stvořená

Moniga del Garda spíše než městečko připomíná seskupení kempů, sportovišť, hotýlků, vil a dalších ubytovacích zařízení. Za jeho centrum lze považovat okolí náměstí Piazza San Martino se základní infrastrukturou. Místní krajina je rovinatá, pouze s několika posledními dozvuky nedalekých alpských vrcholů (např. Monte Stropea – 193 m n. m.). Turistický ruch se tu orientuje především na sportovně založené klienty.

V podstatě celé pobřeží u Moniga del Garda lemuje pěkná oblázková pláž, která je díky své délce několika kilometrů nejdelší u celého jezera. Začíná u severovýchodního okraje letoviska, asi po 800 metrech ji přerušuje rozsáhlé jachetní přístaviště Moniga Porto Nautica a za ním se táhne na jihozápad až do Padenghe sul Garda. Typické je pro ni pozvolné klesání dna, betonová mola usnadňující přístup do vody a v řadě míst vybavení lehátky se slunečníky.

Tipy na zábavu v Moniga del Garda

Moniga-del-Garda.jpgCentrum městečka ukrývá několik obchodů a restaurací, kavárny, informační středisko, poštu a lékárnu. Asi 2 kilometry na sever byla vybudována menší komerční zóna se supermarkety a provozovnami rychlého občerstvení. Hlavní památkou v Moniga del Garda je kostel Chiesa di San Martino a hrad Castello di Moniga. Kdo touží po bohatší dávce historických zajímavostí, měl by vyrazit do blízkého města Sirmione, nebo rovnou do skvostů jménem Brescia a Verona.

A co vás ještě čeká během dovolené u Gardského jezera?

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Moniga del Garda

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím