Aktivitní a zábavná dovolená u Lago di Garda

Velkou výhodou Lago di Garda v porovnání s řadou italských rekreačních regionů je, že se řadí k těm nejlépe vybaveným z hlediska sportovních, zábavních i nákupních možností. Jistě si z nich vyberete i vy.

Sport a pohyb

Gardské jezero rovná se vodní sporty. Rozmanitých, avšak pravidelných větrů tady dennodenně využívají především milovníci windsurfingu, za jehož centrum se považuje městečko Torbole na severním pobřeží. Na své si však přijdou i příznivci kitesurfingu, jízdy na vodních lyžích, projížděk na šlapadlech či pádlování v kajaku. Velice atraktivní jsou taktéž lodní výlety napříč jezerem.

Lago-di-Garda-Sever-Gardskeho-jezera-je-jako-stvoreny-ke-sportovnim-aktivitam.jpg

V těsné i větší vzdálenosti od Lago di Garda však lze provozovat celou řadu dalších sportovní aktivit:

  • Silniční cyklistiku, neboť jízda podél jezera postrádá převýšení a naopak překypuje úžasnými výhledy.
  • Horskou cyklistiku, neboť prudká úbočí zdejších hor jsou hotovým rájem pro pravověrné mountain bikery.
  • Horskou turistiku, neboť panoramatická lanovka z Malcesine na Monte Baldo dopraví do vyšších poloh i méně trénované jedince.
  • Paragliding, neboť převýšení jsou tady opravdu nevídaná a během pár vteřin se ocitnete vysoko nad krajinou.
  • Horolezectví, neboť skály u obce Arco a v dalších lokalitách o zdolání doslova žadoní.

Golf u Lago di Garda

Na milovníky golfu čeká celá řada špičkových resortů jako Gardagolf Country Club u Moniga del Garda, Arzaga Golf Club u Padenghe sul Garda či Bogliaco u Toscolana.

Zábavní parky

V okolí Gardského jezera vyrostla v poslední době řada velkých zábavních parků.
  • Tematický park Caneva World zahrnuje akvapark Aquaparadise, filmový Movieland, model středověkého hradu a restaurant Rock Star.
  • Vodní svět Gardacqua je velkoryse koncipovaný areál, kterému vévodí plavecký bazén pod obří prosklenou kopulí.
  • Zábavní park Gardaland nabízí veliký lunapark, mořské akvárium, několik restaurací a pestrý program jako hudební show a noční party.
  • Akvapark Ninfee del Garda je menší, klidný a plný atrakcí ideálních pro rodiny s malými dětmi.
  • Zoologická zahrada Parco Natura Viva se safari, dinoparkem a tropickým skleníkem je lákadlem pro všechny, kdo mají rádi exotickou přírodu z celého světa.
Lago-di-Garda-Jachetni-pristav-v-Toscolanu.jpg

Další turistická lákadla poblíž Lago di Garda

Nad břehy jezera se vypínají středověké hrady (např. v Malcesine a v Lazise). Za zmínku stojí mondénní letovisko Riva del Garda na severu jezera se starobylým centrem a jachetním přístavem. Jen kousek odsud hučí jedinečné podzemní vodopády ve Varone. Na jihu naopak můžete navštívit honosné Sirminone s ceněnou římskou vilou a lázněmi. Největším ostrovem na jezeře je Isola del Garda s novogotickou vilou.

Nákupy během dovolené na Lago di Garda

Všechna letoviska a městečka v okolí Gardského jezera jsou plná obchůdků se suvenýry, minimarketů s potravinami i větších obchodů. V Riva del Garda, Sirmione, Desenzano del Garda, Salo či Peschiera del Garda nechybí velké supermarkety s širokou nabídkou rozmanitého zboží. Obří nákupní galerie najdete ve Veroně (Affi 1, Verona Uno, Le Corti Venete, Verona Est) i Brescii (SuperRossetto, Triangolo).

Noční život u Gardského jezera

Přestože Lago di Garda není destinací typickou bohatým nočním životem, najdete tady spoustu míst, kde se ve večerních a pozdějších hodinách dobře pobavíte v rodinném kruhu či se svými přáteli. V Gardě to je např. stylová restaurace Osteria Can e Gato, v Torbole Wind's Bar a v Limone Sul Garda vyhlídkový restaurant Il Chiosco.