Porto Cervo

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Porto Cervo, dovolená v Jelením přístavu

Luxusní resort Porto Cervo září v srdci Smaragdového pobřeží (Costa Smeralda) na severu Sardinie. Pobřeží Tyrhénského moře je zde mimořádně členité, ostrůvky kolem patří do národního parku La Maddalena a nejbližšími sousedy jsou letoviska Baja Sardinia na západě a Golfo Pevero na jihu. Město Olbia s mezinárodním letištěm se nachází asi 35 kilometrů daleko, do ostrovní metropole Cagliari to je i díky dálnici 350 kilometrů.

Odpočiňte si na noblesních plážích Porto Cervo

Porto-Cervo.jpg

Porto Cervo (česky Jelení přistav) se na Sardinii stal synonymem pro špičkově prožitou dovolenou mezi VIP osobnostmi společenského života. Svědčí o tom množství komfortních hotelů a honosných rezidencí v upravených uličkách plných zeleně. Zajímavost představuje fakt, že se tady točila bondovka Špión, který mne miloval s Rogerem Moorem. Okolní krajinu pokrývají četné lesíky, vilové čtvrtě i golfová hřiště.

Pláže v okolí Porto Cervo lze jednoduše charakterizovat malými rozměry, jemným pískem, pozvolným vstupem do křišťálově čisté vody a nádhernými skalními útvary kolem. Platí to pro pláže Capriccioli, La Celvia, Liscia Ruja, Petra Ruja, Pevero, Poltu di Li Cogghj (Del Principe), Rena Bianca nebo Romazzino. Na řadě míst pláže přecházejí do kamenitých útesů, zasahujících i několik desítek metrů do moře.

Další rekreační střediska poblíž Porto Cervo

Sport, příroda a jiná zábava v Porto Cervo

Centrum Porto Cervo tvoří přístav plný přepychových jachet a blízké centrum s náměstím Piazza delle Capitaneire del Porto a s modernistickým kostelem Stella Maris. Propojují je ulice s mnoha obchody a restauracemi, nechybí ani supermarket, lékárna, banka či pošta. Na děti čeká vodní svět Aquadream v blízkém Mucchi Bianchi a zábavní hřiště Gregoland, dospělí sportovci si užijí turistiku, cyklistiku, potápění nebo plachtění.

Z nejbližších turistických cílů je třeba na prvním místě uvést pohoří Monte Limbara s jezerem Lago del Coghinas a vrcholem Punta Balistreri, historickou Arzachenu či hrad v San Teodoro. Vypravit se však můžete i do:

  • Barumini, nejrozlehlejší nuraghské památky ostrova,
  • Castelsarda, starobylého města na skalnatém ostrohu,
  • Porto Torres, přístavu s mnoha lákadly.

Zobrazit podrobné informace