Arzachena

Lokalita: Itálie Sardinie Arzachena
Typ: Město

Náš názor

Město obrů Arzachena

Symbol městečka Arzachena (galursky Alzachena, sardinsky Altzaghena) představuje skála ve tvaru hřibu „Roccia del fungo“. Podle ní ho jako Turibulum pojmenovali už staří Římané. Dnes lokalita slouží především jako výhodný výchozí bod pro výlety do okolí, především do národního parku Maddalena.

Arzachena se ukrývá se v severozápadní části Sardinie v provincii Sassari. Blízko odsud se táhne vyhlášené Smaragdové pobřeží s řadou nádherných pláží a letovisky jako Palau, Baja Sardinia nebo Porto Cervo. Větší město Olbia s mezinárodním letištěm se odsud rozkládá asi 30 kilometrů daleko, divoké pohoří Monte Limbara se zvedá ještě o 10 kilometrů dál.

Arzachena a její pamětihodnosti

Arzachena je pěkné městečko v regionu s tisíce let dlouhou historií. Svědčí o tom starobylé památky v jejím blízkém okolí v čele s nuragem Albucciu vestavěným do žuly. Svatyně Tempietto di Malchittu zájemce o archeologii zaujme dochovaným rituálním ohništěm.

Velký zájem turistů přitahují i nedaleké ohromující hrobky obrů Coddu Vecchju a Tomba Li Longhi společně s pohřebištěm Necropoli di Li Muri. Za návštěvu stojí vlastivědné muzeum Labenur u zastávky turistické železnice.

  • Neváhejte tedy a navštivte Arzachenu na Sardinii.

Podobná místa