Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Geremeas, dovolená v pohodovém stylu

Menší a klidnější letovisko Geremeas objevíte na jihovýchodě Sardinie u zálivu Golfo degli Angeli. Leží mezi břehy Tyrhénského moře a panoramatickou silnicí z vyhlášeného centra Villasimius. Jeho nedalekými sousedy jsou Flumini di Quartu, přecházející zvolna v předměstí metropole Cagliari, a malá rekreační střediska Maracalagonis či Solanas na jihu. Na dvě části ho dělí ústí říčky Riu Morongiu.

Pláže Geremeas jsou pro malé i velké

Geremeas.jpg

Rekreační resort Geremeas vznikl pouze za účelem rozvoje turistického ruchu a o jeho původně velkolepých plánech svědčí i pozůstatky zrušeného akvaparku. Dnes se jedná o příjemnou a klidnou oblast, administrativně začleněnou pod obec Quartu Sant'Elena, které dominuje blankytné moře obklopené zelenými kopci.

Geremeas se pyšní trojicí na sebe navazujících pláží Spiaggia di Kala'e Moru, Spiaggia di Marongiu a Spiaggia di Baccu Mandara. Dohromady vytvářejí písečný pás o délce 1,5 kilometrů, který rozděluje pouze řeka Morongiu. Všechny pokrývá světlý písek, Tyrhénské moře láká ke koupání svými průzračnými, blankytnými tóny a okolí vylepšují duny, romantické zátočiny a kamenité ostrohy.

Další rekreační střediska poblíž Geremeasu

Zábava, sport a výlety z Geremeas

V Geremeas najdete pouze základní infrastrukturu a odkázáni budete především na vybavení jednotlivých ubytovacích zařízení. Nudit se nebudete hlavně v případě pohybových aktivit. Zaručuje to množství tenisových kurtů, sportovních hřišť, cyklistických terénů a taktéž severozápadní vítr mistral, ideální k provozování kitesurfingu a windsurfingu. Z Geremeas se také můžete vypravit za mnoha lákadly Sardinie:

Zobrazit podrobné informace