Aktivity a zábava na Sardinii

sardinie-Jizda-na-koni-patri-k-popularnim-zpusobum,-jak-poznat-pobrezi-Sardinie.jpg

Jedete-li na Sardinii, můžete očekávat pořádnou porci zábavy a pestrou paletu aktivit. Užijí si tady sportovci, gurmáni i milovníci večerní zábavy: inspirujte se v našem základním průvodci, co dělat na dovolené na Sardinii.

Sport a pohyb na Sardinii

Vodní sporty

Sardinie, to je ráj vodních sportů. Západní pobřeží je zvláště vhodnou destinací pro milovníky windsurfingu, na které tu čekají ideální povětrnostní podmínky a průzračné moře. Oblibě se těší i jízda na kánoi, mořském kajaku, koni a horském kole.

Potápění

Potápět u Sardinie se můžete nejen v moři, ale také v lagunách, umělých jezerech a řekách. Čeká na vás téměř stovka potápěčských center.

Míčové sporty

Pro příznivce tradičních sportů nabízí Sardinie vyžití na tenisových kurtech a víceúčelových hřištích. Můžete si zahrát kopanou, basketbal nebo volejbal.

Golf

V posledních letech vyrostla na Sardinii také řada golfových resortů jako Puntaldía mezi městy Olbia a San Teodoro či úžasný areál Pevero nedaleko Costa Smeralda.

Turistika

Velké oblibě na Sardinii se těší pěší turistika. K nejvyhledávanějším lokalitám ostrova se řadí:

Zábava na Sardinii

Prázdniny na Sardinii lákají celou řadou zábavních zařízení a parků:

Nakupování a utrácení na Sardinii

V celé Itálii se drží polední přestávka, která se v každém regionu liší. Na Sardinii je v obchodech obvykle otevřeno každý všední den od 8.30 do 12.00 hodin a od 16.30 do 20.00 hodin. Zavřeno je ve středu odpoledne a v neděli.

Ceny jsou na Sardinii o jednu třetinu vyšší než v České republice. Nedoporučujeme kupovat předměty od překupníků na ulici. Nabízejí sice výhodné ceny, ale většinou se jedná o padělky.

Pokud chcete pořídit levně jídlo, vydejte se nakupovat na trhy kolem 11 hodiny, kdy prodejci ceny potravin snižují. Smlouvat můžete u textilu, obuvi, ale nikdy u potravin.

sardinie-Pekne-suvenyry-muzete-nakoupit-i-ve-starobylem-meste-Alghero.jpg

Nakupování suvenýrů

Ze své dovolené na Sardinii si můžete dovézt nepřeberné množství suvenýrů. K nejtypičtějším patří:

  • pletené koše pro použití v domácnosti, ale i pro rybolov či jinou činnost v zemědělství,
  • vzácný filigrán, spletené drátky stříbra či zlata o průměru 2 milimetrů,
  • tradiční koberce „tappeti sardi“ z ovčí vlny,
  • vynikající sardinská vína a likéry,
  • klasický ovčí sýr pecorino,
  • vykládané kapesní nože,
  • výrobky z korku.

Jídlo

Tradiční italské pizzerie mají otevřeno každý den od 12 hodin do půlnoci s přestávkou mezi 15 a 18 hodinou. Dávat spropitné není povinné, ale jeho ponecháním vyjadřujete spokojenost se službami. Drobné mince nechte na stole.

V Kalábrii samozřejmě naleznete restaurace s tradičními pokrmy, pizzerie, ale také mnoho stravovacích zařízení s kuchyní mezinárodní. Vybere si opravdu každý. O slavné italské kuchyni si více přečtěte v sekci "Gastronomie". Spropitné tvoří 10 až 15 procent z celkového účtu.

Zábava a noční život

Večerní zábavu a bary navštivte ve svém hotelovém komplexu, nebo si nechte na recepci poradit, kam se vydat. Mimořádně bohatý je sardinský folklór, kořeněný pohanskou mytologií a vnímaný jako kulturní dědictví národa. Náležitě se také slaví italské národní svátky.