Podrobné informace

  • 30 - 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Mellieha Bay, dovolená v nádherném zálivu

Výrazný záliv Mellieha Bay (Il-Bajja tal-Ghadira) se rozkládá na severu ostrova a svým profilem dělí od zbytku Malty velice členitý poloostrov Marfa. Obklopuje ho stejnojmenné letovisko na jihu, resort L-Ghadira na západě a oblast L-Ahrax na severu. Dopravu do hlavního města Valletty a na mezinárodní letiště Ajruport Internazzjonali ta' Malta zajišťuje rychlostní silnice č. 1.

Vyhlášená pláž Mellieha Bay

Rozměry Mellieha Bay činí zhruba 3 kilometry na délku a 1 až 2 kilometry na šířku. Jeho severní pobřeží je prudké a kamenité, s dvojicí ostře řezaných zátočin. Jižní břehy jsou z části mírné, blíže k otevřenému Středozemnímu moři se také vyskytují skalnaté srázy. Velkou část zálivu lemují moderní hotelové komplexy a další ubytovací zařízení. Čelo zálivu tvoří jedna z nejpopulárnějších a nejkrásnějších ostrovních pláží Mellieha Bay (Ghadira beach). Dosahuje délky několika set metrů, pokrývá ji jemný, světlý písek a do vody se noří pomalu. O pohodlí rekreantů se stará bezpočet občerstvovacích zařízení, půjčoven sportovního náčiní, lehátek, slunečníků, nafukovacích klouzaček a dalšího vybavení. V zádech pláže se rozkládá přírodní rezervace s jezírkem a úzká šíje se skalním útvarem Marfa Ridge.

Další rekreační střediska poblíž Mellieha Bay

Mellieha Bay a možnosti zábavy

Mellieha.jpgDíky vysoké hustotě hotelových areálů disponuje Mellieha Bay bohatým vybavením zahrnujícím restaurace, kavárny, obchody, potápěčskou školu, windsurfingové centrum, poštu, lékárnu či autobusové zastávky. Z památek stojí za vidění věž Ghajn Znuber z 19. století, tzv. rudá pevnost svaté Agáty a kostel Panny Marie. Jenom kousek to je do populární Vesničky Pepka námořníka na západní straně ostrova. Vydat se můžete i do:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Mellieha Bay

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.