Podrobné informace

  • 22 - 26 °C červenec / srpen *
  • 19 - 20 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Armacao de Pera, dovolená se všemi půvaby Atlantiku na jednom místě

Tichá rybářská víska Armacao de PeraAlgarve se v posledních desetiletích přeměnila v poměrně rušné rekreační středisko, lákající své návštěvníky pestrou paletou zábavy a možností odpočinku. I příjezd z mezinárodního letiště u města Faro je sem snadný a po dálnici A22 nezabere více jak tři čtvrtě hodiny.

Vydejte se za plážovou pohádkou Algarve

Dávnou, poklidnou atmosféru připomínají v Armacao de Pera už jenom rybáři, vracející se každý den z nekonečného Atlantiku s úlovkem, který posléze můžete ochutnat v místních restauracích. Moderní ubytovací zařízení, dlouhé pobřeží a sportovní vybavení tady nyní nahrávají především celorodinné dovolené vyplněné nejrůznějšími aktivitami.

Největším magnetem Armacao de Pera jsou zdejší písečné pláže. Hlavní pláž, lemující v délce asi jednoho kilometru celé letovisko, nabízí lehátka, slunečníky, toaletu i gastronomická zařízení. Východně, zhruba od ústí řeky Ribeira de Alcantarilha až k laguně Salgados u Galé, se táhne (prý) nekonečná Praia Grande – poskytuje tolik volného místa, kolik si jen umíte představit. Západním směrem břehy rozdělují úchvatná skaliska, mezi nimiž se schovávají romantické plážičky Vale do Olival, Beijinhos či Tremocos.

Další rekreační střediska poblíž Armacao de Pera

Co dělat v Armacao de Pera a okolí

Armaco-de-Pera-2.jpgArmacao de Pera poskytuje příjemné posezení v hospůdkách, kavárnách i barech. Nechybí obchůdky, lékárny ani pošta, vybírat lze z řady sportovišť a vodních sportů. Nově vybudované čtvrtě Alporchinhos a Vila Lara zahrnují především moderní hotelové komplexy s bazény, tenisovými kurty a dětskými hřišti. A kam z Armacao de Pera vyrazit na pěkný výlet? Inspirujte se:

Zobrazit podrobné informace