Ostrov Porto Santo

Mapa

Podrobné informace

  • 22 - 26 °C červenec / srpen *
  • 19 - 20 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Porto Santo, dovolená na ostrově pláží

Nevelký ostrov Porto Santo vystupuje z vod Atlantiku zhruba 45 kilometrů severovýchodně od Madeiry. Spojení s ní zajišťují letadla z Aeroporto do Porto Santo (na letiště v Santa Cruz) a lodě z přístavu u Vila Baleira (do Funchalu). Protáhlý tvar ostrova (délka 11 a šířka až 6 kilometrů) vytváří jeho celkovou plochu 42 kilometrů čtverečních.

Procházka po báječných plážích Porto Santo

Ostrovu Porto Santo se nikoliv náhodou přezdívá „Zlatý ostrov“. Zdejší liduprázdná krajina, tvořená především rovinou s ojedinělými kopci a lesíky na severovýchodě, totiž po většinu roku připomíná zlatavou poušť. Objevilo ho trio portugalských námořníků Zarco, Teixeira a Perestrelo (jeho dcera Filipína Moniz byla ženou Kryštofa Kolumba) roku 1418. Má sotva 5 tisíc obyvatel, z nichž více než polovina z nich žije v hlavním správním centru Vila Baleira.

Největším tahákem Porto Santo je 7 kilometrů dlouhá písečná pláž Praia Dourada na jižním pobřeží. Právě její písek stojí za povšimnutí, neboť má díky vysokému obsahu minerálních látek blahodárný vliv na lidské zdraví (kožní problémy a revmatismus). Využívají ho i zdejší četná léčebná zařízení. Druhá písečná pláž se nachází v zátočině Calhau da Serra de Fora na východě.

Další rekreační střediska poblíž Porto Santo

Co dělat v Porto Santo

Ostrov-Porto-Santo.jpgVe Vila Baleira, v ostatních obcích i v jednotlivých ubytovacích zařízeních najdete vše potřebné (obchody, restaurace, bankomat, lékárnu…) pro pohodové trávení vašich prázdnin. Nechybí ani několik zajímavých míst. Na vrcholu Pico do Castelo (437 m n. m.) se rozpadají zbytky pevnosti chránící kdysi ostrov před piráty, jen o kus dále se tyčí nejvyšší bod Pico do Facho (517 m n. m.). Projít se můžete i pěkným údolím Serra de Dentro, k dispozici je golfové hřiště Campo de Golfe Porto Santo. Koho zajímá historie, neměl by pohrdnout muzejním domem Kryštofa Kolumba (Casa de Colombo) a kostelem Igreja Matriz z roku 1430.

Pár tipů na výlety směrem na Madeiru:

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím