Nea Skioni

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Nea Skioni, dovolená pod horkým řeckým sluncem

Na jihu poloostrova Kassandra se schovává malebné letovisko Nea Skioni. Z jedné strany ho omývají vody Thráckého moře a na druhé se zvedají nevysoké kopce, ideální cíl nenáročných procházek. Městečkem prochází silnice, která spojuje všechna důležitá sídla regionu. U Nea Moudania (asi 50 kilometrů daleko) na ni navazuje dálnice A24 vedoucí až k mezinárodnímu letišti Macedonia v Soluni.

Pláže tisíce oblázků u Nea Skioni zvou k poležení

Nea Skioni (kolem tisícovky stálých obyvatel) byla původně nenápadná rybářská vesnice, jakých jsou na řeckém pobřeží stovky. Údajně ji založili veteráni z trojské války. I dnes tvoří centrum obce roztomilé přístaviště chráněné kamennými náspy. Navazuje na něj krásná oblázkovo-písečná pláž a příjemná promenáda plná stromů, laviček, obchůdků a restaurací. Dovolená se tady bude líbit rodičům s dětmi, seniorům i zamilovaným párům.

Pláže v Nea Skioni lákají k odpočinku, opalování a koupání. Vaše ratolesti si na nich vydrží hrát hodiny a sbírat kamínky pestrých barev i tvarů. Thrácké moře si s jejich opracováním dalo opravdu záležet. Stejně příjemný je i vstup do vody, pozvolný, bezpečný a s dalekým výhledem. Řada ubytovacích zařízení na pobřeží nabízí slunečníky, lehátka a rozmanité vodní sporty.

Další rekreační střediska poblíž Nea Skioni

Rozmanitý pobyt v Nea Skioni

V uličkách nepříliš rozložitého Nea Skioni najdete dostatek míst k menším nákupům, řecké taverny (zkuste např. Aelia Beach Bar & Restaurant), kavárny, bankomaty a další vybavení. Půjčovna vybavení čeká na milovníky potápění, lze se projet na jachtě nebo po mořských březích dojít až do sousedních vísek Louloudia a Frama.

Chcete region Chalkidiki poznat skutečně důkladně? Potom nesmíte vynechat:

  • Biosféricky významnou lokalitu Mavrobara („Želví jezírko“)
  • Posvátnou hora Athos a kláštery Meteora (UNESCO)
  • Soutěsku Tempi poblíž starověké Larisy
  • Starobylou Kalambaku

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím