Paleokastritsa

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Palaiokastritsa, dovolená mezi plážemi a památkami

Palaiokastritsa (Paleokastritsa) bývá považovaná za jedno z nejvíce navštěvovaných a nejkrásnějších středisek na Korfu. Leží na západním pobřeží ostrova, ale díky dvěma dramaticky modelovaným zálivům je k Jónskému moři orientovaná jižním směrem. Směrem do vnitrozemí se zvedá horský masiv, dosahující nejvyššího bodu ve vrcholu Pantokrator (917 m n. m.). Přímo do hlavního města Kerkyry odsud vede 25 kilometrů dlouhá hlavní silnice.

Zavítejte lodí na odlehlé pláže pod skalami u Palaiokastritsy

Populární letovisko Palaiokastritsa charakterizuje malebné okolí, vodní sporty, rybaření, možnost spousty výletů a celá řada atrakcí. Ocení ho především všichni aktivní rekreanti, kteří ke spokojené dovolené potřebují širokou paletu zábavy. Vzhledem k rozmístění ubytovacích zařízení na velké ploše tady však zároveň není hlava na hlavě.

Palaiokastritsa disponuje několika plážemi, které se ukrývají ve skalnatých zátočinách a zdobí je rozmanité kamenné útvary vykukující z průzračné vody. Mnohé z nich pod skalními převisy jsou dostupné pouze lodí. Tvoří je drobné oblázky a obklopují bary i restaurace. Hlavní pláž Agios Spiridon je 200 metrů dlouhá, velmi rušná a nabízí veškeré možnosti vodních sportů včetně šnorchlování a zapůjčení různých plavidel.

Další rekreační střediska poblíž Palaiokastritsa

Palaiokastritsa a řada atrakcí na vodě i na pevnině

Palaiokastritsa.jpgCelá rekreační oblast Palaiokastritsy nabízí velké množství aktivit i dobrou infrastrukturu. Najdete tady minimarkety, obchůdky se suvenýry, bankomat a řadu kvalitních restaurací jako např. tavernu Alipa. K hlavním magnetům letoviska patří byzantský klášter Panagía Theotókos a pěkné mořské akvárium. Ze sousední vísky Krini vede cesta ke zřícenině Angelokastro, milovníci turistiky si užijí dlouhé kilometry pěších stezek a výhledů na moře, nezapomenutelné jsou výlety lodí podél pobřeží. Tipy na zajímavá místa na Korfu:

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím