Kanoni

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Kanoni, dovolená na opravdu jedinečném místě

Na poloostrově stejného jména se nachází význačné prázdninové letovisko Kanoni. Jedná se v podstatě o předměstí kerkyrské metropole Korfu, ležící na východním pobřeží tohoto oblíbeného řeckého ostrova. Na druhé straně Jónského moře, ve vzdálenosti zhruba 15 kilometrů, se táhne evropská pevnina.

Jaké pláže vás čekají v Kanoni

Kanoni, místy doslova utopené v záplavě bujné vegetace, se jmenuje podle kanónů – několik jich tu dokonce od 18. století zůstalo dodnes. Pyšní se jedinečnou polohou blízko rušného hlavního města. Z jedné strany ho omývají osvěžující mořské vlny, z druhé se táhne vzletová dráha mezinárodního letiště Ioannis Kapodistrias.

Za ní se do vnitrozemí tlačí laguna Chalkiopulos. Její mořské ústí přehrazuje kamenné molo. Z jeho jižního konce se snadno dostanete do kerkyrského vnitrozemí, ze severního začátku lze dobře pozorovat přistávající letadla. Nakonec dojdete až ke klášteru Vlachemi na malém ostrůvku u sportovní mariny v Kanoni. Z ní též odplouvají výletní lodě k nedalekému Pontikonisi, známému jako „Myší ostrov“, který je podle legendy zkamenělou lodí Odysseovou.

Na Kanoni příliš mnoho míst k opalování u moře neobjevíte. Největší z pláží na samém jihu poloostrova vytváří díky umělému rozšíření zátočina dlouhou asi sto metrů. Pokrývá ji hrubý písek a zvolna se noří do vyhřáté vody. Vábí-li vás pořádné koupání, různé vodní sporty a další radovánky, vydejte se raději ještě jižněji, do letovisek jako Gastouri a Benitses.

Další rekreační střediska poblíž Kanoni

Aktivity a turistické cíle v Kanoni

Kanoni.jpg

V Kanoni můžete těžit všech výhod většího města. K dispozici máte řadu restaurací, obchodů, marketů a barů, hlavně na jihu a taktéž směrem k metropoli Kerkyře. Celou oblastí projíždí autobus, který vás pohodlně odveze na nejdůležitější a nejzajímavější místa. Jedním z nich je i archeologické muzeum v bazilice Paleopolis, nejstarším kostele na Korfu. Spolu se zámkem, zbytky chrámu, pramenem Kardaki a jeskyní Niridor se nachází v romantickém areálu zvaném Mon Repos. K dalším atrakcím v okolí Kanoni patří:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Kanoni

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.