Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Kastrosykia, klidná dovolená stranou turistického ruchu

Mimo ostrov Lefkada se na řecké pevnině nachází menší letovisko Kastrosykia. Nejbližší velké město u něj je Preveza s mezinárodním letištěm Aktion (24 kilometrů daleko), takřka dvakrát dále jižním směrem leží ostrovní metropole Lefkas. Od pobřeží Jónského moře se tady zvedají kopce dosahující v oblasti nad přírodním parkem Lekatsa Dimou Zalongou výšky přes 700 metrů.

Kastrosykia má krásné pláže na dosah

Kastrosykia se sice řadí mezi méně navštěvované části Lefkady, díky tomu však nabízí klid, minimum turistů a ničím nerušenou dovolenou. Hodí se pro dobrodružné povahy, které kromě slunění vyhledávají i zážitky z cestování a poznávání cizích krajů. Běžné je půjčit si auto a navštívit zdejší přírodní krásy a antické památky.

V okolí Kastrosykie najdete rozsáhlé pláže obklopené divokou přírodou. Hlavní písečná pláž dosahuje délky asi 3 kilometry a navazuje na soustavu pláží spojujících další zdejší střediska. Kdo touží po kompletním plážovém vybavení, musí popojít zhruba 500 metrů do sousedního střediska Pidima Kiras, kde se táhnou pláže se slunečníky, lehátky, tavernami a nabídkou vodních sportů.

Další rekreační střediska poblíž Kastrosykie

Výlety z Kastrosykie za zábavou, památkami i do přírody

Kastrosykia.jpgDo Kastrosykie si turisté jezdí především odpočinout. Lze tady obdivovat střípky historické architektury v podobě kostelíků či kláštera, servis zajišťují hlavně malé obchůdky a taverny. Další pamětihodnosti objevíte v blízké Nikopoli (archeologické naleziště), v Preveze (zámek) či v Lefkas (hrad Santa Maura). A čemu se ještě věnovat během prázdnin na Lefkadě:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Kastrosykia

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.