Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Perigiali, dovolená plná odpočinku i zábavy

Malé středisko Perigiali navazuje na mnohem rušnější letovisko Nidri na východním pobřeží Lefkady. Přímo naproti němu z Jónského moře vystupují ostrovy Skorpios, Sparti a Madouri, opačným směrem do vnitrozemí se zvedají kopce vysoké přes 1 000 metrů. Pobřežní silnice vede do 16 kilometrů vzdálené metropole Lefkos. Mezinárodní letiště Aktios se nachází ještě severněji u města Preveza.

Klidné středisko Perigiali zaujme romantickou pláží

Do Perigiali míří hosté hlavně za klidem a krásným okolním prostředím. K ubytování slouží pohodlné hotely a několik vilek. Turistický ruch, zábava včetně vodních sportů a gastronomie se více soustředí do vedlejšího Nidri. Ideální řešení představuje zapůjčení auta a návštěva přírodních krás ostrova včetně mnoha úžasných pláží.

Perigiali se pyšní malou, úzkou, volně přístupnou pláží mezi skalisky s minimem vln. I přes její nevelké rozměry na ní vždy najdete nějaké volné místečko. Tvoří ji drobné oblázky, voda je křišťálově čistá a spoustou svých zátok nabízí pohádkové prostředí s lehátky a slunečníky.

Další rekreační střediska poblíž Perigiali

Co dělat a jak se bavit v Perigiali

Perigiali.jpgInfrastruktura Perigiali zahrnuje restaurační zařízení (např. tavernu Avra), obchůdky a minimarket. Okolí vás uchvátí řadou vyhlídkových míst a nádherných zákoutí. Nejznámějším přírodním útvarem jsou blízké vodopády Nidri, milovníky historie osloví věže Palaiokatouna a Magemenos. A jak se zabavit na Lefkadě? Snadno, stačí si vybrat:

Zobrazit podrobné informace