Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Skala Panagia, dovolená mezi plážemi a horami

Oblast Skala Panagia (Skala Panagias, Skala Panagie) se rozkládá na východě Thassosu podél bezejmenného, avšak výrazného zálivu. Zahrnuje obec Panagia asi 3 kilometry hluboko ve vnitrozemí a pruh pobřeží mezi letovisky Chrysi Ammoudia (na severu) a Skala Potamias (na jihu) v čele s vyhlášenou pláží Golden Beach. Přímo nad ní se k oblakům zvedá nejvyšší ostrovní bod Ypsarion, do hlavního administrativního sídla Thassos/Limenas to je po silnici kolem 12 kilometrů.

Proslulé pláže ve Skala Panagia

Naprostá většina ubytovacích zařízení ve Skala Panagia se soustřeďuje co nejblíže k pobřeží Thráckého moře. Krásné, dlouhé pláže vytváří ideální prostředí pro rozvoj živého prázdninového střediska, které ocení především milovníci zábavy a rušné atmosféry. Za linií hotelů se táhnou zemědělská políčka, sady a olivové háje, jimiž se proplétá spleť úzkých silniček, propojující domy a farmy usedlíků.

Největší lákadlo Skala Panagia představuje vyhlášená pláž Golden Beach (Avlakia, Chrisi nebo Skala Panagia). Nabízí úchvatné výhledy (za ideální viditelnosti dokonce až na daleký ostrov Samothraki), čisté prostředí, výborné vybavení – a po zásluze ocenění prestižní Modrou vlajkou. Na její délce takřka 3 kilometry se střídají neplacené úseky s privátními a hotelovými, kde lze pronajmout lehátka se slunečníky. Světlého písku s kamínky, zvolna klesajícího dna a horkého sluníčka si na ní užijí všechny věkové skupiny.

Další rekreační střediska poblíž Skala Panagia

Tipy na zábavu ve Skala Panagia

V oblasti Skala Panagia najdete dostatečné turistické vybavení i příležitosti k aktivitám. Podél pláže Golden Beach funguje množství restaurací, taveren, kaváren, barů a obchodů včetně minimarketů. Také v obci mají několik prodejen, gastronomických podniků a lékárnu, navíc zde můžete navštívit muzeum olivového oleje a Dračí jeskyni (Drakotrypa). Pohodová krajina pokrytá zelenou vegetací zve k procházkám a ostrov Thassos k návštěvě řady zajímavých míst jako:

Zpět na přehled informací o Thassosu a nabídku zájezdů.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Golden Beach

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.