Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Kinira, dovolená plná klidu, koupání a romantiky

Malé, nenápadné letovisko Kinira (Kinyra, Koinyra) se rozkládá jakoby zapomenuté na východním pobřeží Thassosu. Ve vnitrozemí nad ním šplhají svahy kopců (Perdiki, Trikorfo, Fanos) v podhůří nejvyšší ostrovní hory Ypsarionu a z Thráckého moře se proti němu vynořuje neobydlený ostrov Kinira. Nejbližší větší rekreační centrum Skala Potamias se nachází asi 8 kilometrů severně, do hlavního města Limenasu to je po stejné silnici zhruba třikrát dále.

Vyzkoušejte půvaby pláže v Kiniře

Rekreační středisko Kinira odděluje na jihu od další podobné přímořské obce Loutra nevelký mys Fouvia s pěknou tavernou, nabízející romantický výhled. Dohromady Kinira s Loutrou tvoří příjemnou turistickou zónu pro milovníky klidné atmosféry ukrývající se v bohaté podhorské zeleni. Nemá přirozené centrum, spíše se jedná o nahodile rozmístěné domy, penziony a hotýlky mezi řadami olivovníků a porosty makchií.

Pobřeží mezi Kinirou a Loutrou lemuje (s výjimkou skalnatého výběžku Fouvia) přibližně 3 kilometry dlouhá, zároveň hodně úzká pláž Kinira Beach. Má úseky písečné, oblázkové i smíšené, u některých hotelů vybavené lehátky se slunečníky, ale většinou bez jakéhokoliv servisu a s nepřeberným množstvím volného místa. V horkém středomořském slunci tady pobyt u moře báječné osvěží, pozor jen na svižné klesání dna v křišťálově čisté vodě.

Další rekreační střediska poblíž Kiniry

Co dělat a jak se bavit v Kiniře

Kolem silniček Kiniry najdete řadu restaurací s typickou řeckou gastronomií a také několik obchůdků včetně marketu s potravinami. V rámci toulek kolem Kiniry doporučujeme vyrazit na vyhlídku nad obcí u silnice do letoviska Skala Potamias, do kterého se ostatně můžete vypravit za dalšími nákupy a noční zábavou. A minout byste neměli ani jiné zajímavosti Thassosu jako:

Zpět na přehled informací o Thassosu a nabídku zájezdů.

Zobrazit podrobné informace