Playa del Cura

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Playa del Cura, dovolená kombinující relaxaci i zábavu

Malé středisko Playa del Cura ovinulo jednu z mnoha romantických zátočin Atlantiku na jihozápadě Gran Canarie. Blízko něj se rozkládají velká letoviska Puerto Rico a Playa de Mogán, připojená k dálnici vedoucí až k mezinárodnímu letišti a do metropole Las Palmas de Gran Canaria na severu ostrova. Hornaté vnitrozemí se rychle zvedá do výšky přes tisíc metrů.

Pláže u Playa del Cura

Playa del Cura je nově vybudované letovisko s veškerým dostupným komfortem pro trávení klidné rodinné dovolené. Některé hotely s terasami a balkóny stojí v kopci a nejsou vhodné pro pohybově indisponované návštěvníky. Kromě plážových aktivit si lze vybrat z mnoha dalších sportů a zábavy dle nabídky jednotlivých hotelových areálů.

Přímo k letovisku patří 400 metrů dlouhá a prostorná pláž Playa del Cura. Pokrývá ji tmavý písek s oblázky a vstup do vody je celkem mírný. Navazuje na ni stejně dlouhá Playa de Tauro. Velmi vyhledávaná je blízká Playa de Amadores s bílým saharským pískem. Zabírá stejnojmenný záliv z velké části krytý proti mořským proudům a větru. Severozápadním směrem se schovávají zátočiny s diskrétními plážemi Playa Los Frailes, Playa Medio Almud, Playa de Tiritaňa či Playa Crus de Pietra.

Další rekreační střediska poblíž Playa del Cura

Za zábavou ani za výlety není z Playa del Cura daleko

Playa-del-Cura.jpgZákladní vybavení střediska zahrnuje nákupní centrum s bankomatem, několik restaurací, barů a autobusovou zastávku. V sousedním Puerto Ricu je hojnost klubů a dalších nočních podniků. Milovníci golfu jistě ocení velké golfové hřiště v blízkém Pueblo de Tauro, v letovisku Taurito stojí vodní svět WaterPark Lago Taurito a u Playa de Mogán se nachází archeologické naleziště. Krajina v okolí je malebná, převýšení nevelké a díky řadě vyhlídek budete mít Atlantik jako na dlani. Chcete-li více prozkoumat celý ostrov, neopomeňte:

Zobrazit podrobné informace