Canyamel

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Canyamel, dovolená v půvabných mallorských kulisách

Jedním z nejvíce vzdálených letovisek od metropole Palmy (po dálnici do Manacoru a poté asi 65 kilometrů po hlavní silnici do Capdepery) je Canyamel na severovýchodním cípu Mallorky. Ukrývá se v zátoce Embarcador del Rei, ve které se do moře vlévá říčka Torrente de Canyamel. Severně od ní leží Cala Ratjada, jižním směrem se nachází vyhlášená Cala Bona. Do tradičního města Artá je to po cestě mezi nevysokými kopci a malými políčky asi 15 minut.

Další blízká rekreační střediska:

Pláže Canyamelu v borovicovém háji

Canyamel je malé, příjemné středisko s několika hotely a bohatou vegetací v podobě piniových hájů. Další osvěžení poskytuje říčka vtékající zde do Středozemního moře. Dovolená tady osloví kohokoliv (včetně seniorů a rodin s dětmi) se zájmem o klid, sport a relaxaci. Více možností nakupování a další vybavenost poskytují města Capdepera, Artá a větší střediska směrem na jih.

V Canyamelu se můžete těšit z 300 metrů dlouhé, písečné pláže, která je místy široká až 100 metrů a řadí se k chloubám Baleárů. Patří k ní též ústí řeky Torrente de Canyamel, v létě prakticky vyschlé a nenarušující celistvost pobřeží. Playa de Canyamel disponuje lehátky, slunečníky, převlékacími kabinami, sprchami i nabídkou vodních sportů (potápění, windsurfing, kiting, paragliding, jízda na vodních lyžích). Více na jih se táhne malá pláž Cala Rotja.

Pohyb, sport a další aktivity v Canyamel

Canyamel.jpgRozmanitá sportoviště tvoří velkou část možností, jak si užít pobyt v Canyamelu. Kromě tenisových kurtů jim dominuje kvarteto golfových hřišť: Golf Canyamel, Club de Golf Son Servera, Resort Capdepera a Pula Golf. Letovisko je taktéž díky svému malebnému, mírně kopcovitému terénu vhodné k pěší turistice a krátkým procházkám. Navštívit můžete zříceniny Talaia Vella a Talaia Nova, jeskyně Cuevas de Artá či zámek Torre de Canyamel.

Vybírejte zábavu na Mallorce:

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím