Port de Pollenca

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Port de Pollenca, aktivní dovolená na severu Mallorky

Přístavní město Port de Pollenca je nejsevernější turistické středisko na Mallorce. Vyrostlo v severní části zálivu Pollenca, který se tady hluboko zakusuje do ostrova. Zatímco na severu ho lemuje skalnaté pohoří Serra Tramuntana klesající až k mysu Formentor, směrem na jih se táhne rovina osvěžená pouze několika pahorky. Z metropole Palma de Mallorca sem vede dálnice i železnice až k 25 km vzdálenému městu Sa Pobla.

Další blízká rekreační střediska:

Port de Pollenca a jeho krásné pláže

Turistické středisko Port de Pollenca má protáhlý půdorys, který lemuje hlavní silnice a za ní se do zvedajících se kopců a občasných lesíků rozbíhají privátní vilky. Vzniklo na místech původní rybářské obce. Výstavba však nepřerostla do podoby mamutích hotelových komplexů, ubytování nabízejí spíše menší hotely a apartmánové areály. Přístav funguje především pro jachty, ale i pro rybářské lodě.

Port de Pollenca oplývá prostornou, 3 km dlouhou pláží s písčitým povrchem a pozvolným vstupem do Středozemního moře. Menší městskou pláž D´Albercuix rády navštěvují rodiny s dětmi. Obě spojuje promenáda Pine Walk. Dále na jih, za ústím potoka Torrent de San Jordi, se nachází velká pláž Playa de Can Cullerassa. Strategická poloha pod horami a mezi poloostrovy všechny chrání před větrem a velkými vlnami.

Port de Pollenca láká i na turistiku do hor

Port-de-Pollenca.jpgV Port de Pollenca najdete řadu obchodů a restaurací (jako např. útulné podniky Kashmir a Celler la Parra). Supermarket je otevřený u kruhového objezdu na Carrer de Joan XXIII. Letovisko se zalíbí především sportovcům. V okolí lze provozovat cykloturistiku a nenáročnou pěší turistiku, zvláště v pohoří Tramuntana. Severně od města stojí rozhledna s krásným výhledem na pobřeží. Díky resortu Golf Pollenca nepřijdou zkrátka ani příznivci golfu, v přístavu fungují dvě školy potápění.

Atmosféru historického města s několika památkami a muzei nabízí blízká Alcúdia a také Pollenca s obchůdky s místními produkty. A kam dál vyrazit po Mallorce?

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Port de Pollenca

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím