Ostrov Koh Samui

Mapa

Podrobné informace

  • 32 °C červenec / srpen *
  • 28 °C červenec / srpen *
  • 100THB/67,634CZK

* průměrné teploty

Ko Samui, ostrov připravený pro vaši nejlepší exotickou dovolenou

Druhý největší thajský ostrov, tropický diamant Ko Samui, patří mezi nejoblíbenější turistické destinace celé jihovýchodní Asie. Je součástí souostroví 80 menších ostrovů, z nichž pouze šestice je obydlená. Malebné mezinárodní letiště Samui International Airport zde bylo otevřeno v roce 1989 a od té doby sem každoročně přilétá mnoho návštěvníků ze všech koutů světa. Během pouhé hodiny letu z metropole Bangkoku se přenesou do skutečného exotického ráje.

Další blízká rekreační střediska:

Na procházce po plážích Ko Samui

Poznávacím znamením Koh Samui je kokosová palma, zdobící většinu místních pláží. Za posledních pár let doznal ostrov četných změn a jeho dříve poklidné vesničky se změnily v rušná letoviska. Zejména středisko Chaweng je dnes velmi rušným centrem s množstvím obchodů, restaurací, barů a nočních podniků. K dispozici tu však nejsou pouze pláže, krásné je i hornaté a zalesněné vnitrozemí s několika spektakulárními vodopády.

Písečné pláže na Ko Samui jsou lemovány hotelovými resorty a plážovými restauracemi. Na severu umístěné Maenam Beach a Bho Put Beach jsou velmi oblíbené pro své klidné okolí a krásné koupání. Kolem tamních hotelů funguje několik obchodů a restaurantů a do živého Chawengu se lze dopravit místními taxíky za několik minut. Populární je též jižní oblast Lamai Beach s okouzlující atmosférou, úchvatnou pláží a množstvím zábavy.

Thajsko ve víru poznání a zábavy

Ko-Samui.jpg

Neváhejte a ochutnejte v gastronomických zařízeních na Ko Samui vynikající ostrovní kuchyni, která je díky kokosu značně odlišná od tradiční thajské stravy. Zájemce o kulturu naopak uspokojí několik chrámů v čele s nejznámějšími Wat Laem Saw a Wat Phra Yai. Zážitkem pro hráče golfu určitě bude hra na 18jamkovém hřišti v rámci resortu Santburi Samui Country Club. Děti ocení akvapark Samui Aquarium, jehož součástí je též muzeum motýlů a tygří zoologická zahrada.

K dalším lákadlům Koh Samui bezesporu patří:

Zobrazit podrobné informace