Nabeul

Lokalita: Tunisko Tunisko - pevnina Nabeul
Typ: Město

Náš názor

Nové město Nabeul

K typickým tuniským městům na východním pobřeží, kombinujícím zdejší tradice s rychle se rozvíjejícím turistickým ruchem, patří i Nabeul. Můžete si zde prohlédnout rušné centrum a také navštívit pěkný akvapark.

Nabeul (přes 70 tisíc obyvatel) se rozkládá na jižním okraji poloostrova Cap Bon mezi Korbousem na severu a Hammametem na jihozápadě. S druhým jmenovaným městem ho prakticky spojuje asi 7 kilometrů dlouhá rekreační zóna plná pláží a hotelů. Na mezinárodní letiště Aéroport international de Tunis-Carthage to je po dálnici A1 asi 75 kilometrů.

Nabeul a jeho nabídka aktivit

Nabeul se pyšní dlouhou historií už od 5. století před naším letopočtem, což ostatně dokládá i jeho jméno, odvozené od řeckého Neapolis („Nové město“) z dob římské nadvlády. Další důkaz představují vykopávky v archeologické zóně poblíž ústí sezónní říčky Oued Souhil.

Nejzajímavější místa Nabeulu najdete mezi jeho západním okrajem a turistickou oblastí Hammamet. Jedná se především o vodní svět Aquapark Flipper, ale také o rozmanité restaurace, obchůdky či kluby. V srdci města u konečné stanice železniční tratě najdete vlastivědné muzeum a nákupní středisko.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím