Incekum

Mapa

Podrobné informace

  • 34 °C červenec / srpen *
  • 24 - 28 °C červenec / srpen *
  • 1TRY/8,382CZK

* průměrné teploty

Incekum, dovolená s pláží, sluncem i krásnou tureckou přírodou

Turecké rekreační středisko Incekum, výtečná prázdninová oblast kolem vyhlášené pláže stejného jména, se nachází na březích Středozemního moře kousek od malé vesničky Sitesi. Sousedí s letoviskem Okurcalar asi 30 kilometrů západně od města Alanya. Po rychlostní silnici se směrem dále na západ rychle dostanete na všechna vyhlášená letoviska Turecké riviéry jako Side i Belek a nakonec i k mezinárodnímu letišti u Antalye.

Nejlepší pláže v Incekum

Kolem pobřeží v Incekum postupně vyrůstají nová a nová ubytovací zařízení zahrnující především rozsáhlé vilové čtvrtě u blízkých lesů, které se postupně táhnou až do pohoří Geyik Dagi. Dovolená se tady bude líbit hlavně rodinám s menšími dětmi a zájemcům o cestování za atrakcemi jižního Turecka.

Pláž Incekum vyniká svou rozmanitostí, střídají se tu skalnaté útesy, piniové lesíky i písečné úseky. Vlastní pláž využívanou k rekreaci pokryvá jemný, zlatavý písek, pomalu se noří do blankytně modré vody a nabízí nádherná panoramata od mořské hladiny až po vzdálené vrcholky hor. Pláž není přeplněna turisty, naopak přináší klid a pohodlí, ale zároveň jen základní servis, zahrnující hlavně lehátka se slunečníky a několik vodních sportů.

Další rekreační střediska poblíž Incekum

Prázdniny v Incekum s vůní Orientu

Incekum.jpg

Incekum platí za poměrně klidnou oblast, v níž se největší ruch soustřeďuje kolem dálniční komunikace vedoucí podél pobřeží. Právě tady najdete několik restaurací a obchůdků, jinak se musíte spolehnout na služby svého hotelu nebo vyrazit do okolních letovisek Avsallar a Okurcalar, kde je nabídka přeci jen pestřejší. Kromě procházek pěknou jihotureckou krajinou, plaveb po Středozemním moři či výletu do Alanye, doporučujeme taktéž navštívit:

Zobrazit podrobné informace