Podrobné informace

  • 34 °C červenec / srpen *
  • 24 - 28 °C červenec / srpen *
  • 1TRY/8,382CZK

* průměrné teploty

Gündogdu, dokonalá dovolená v srdci Turecké riviéry

Poklidné letovisko Gündogdu (pojmenované podle blízké obce ve vnitrozemí) na jihu Turecka je ideálním místem pro všechny, kdo hledají ničím nerušenou letní dovolenou, spojenou s mořskými radovánkami a spoustou památek. Středisko se rozkládá na Turecké riviéře u pobřeží Středozemního moře nedaleko správního centra Manavgatu, zhruba na půli cesty mezi Antalyí (západně) a Alanyí (jihovýchodně).

Parádní pláž u Gündogdu

Na rozdíl od většiny letovisek v oblasti, pulsujících neutuchajícím nočním životem, představuje Gündogdu oázou klidu uprostřed výstavních hotelů se špičkovou úrovní služeb a vynikajícími možnostmi sportovního vyžití. Pro pohodovou, celorodinnou dovolenou je to jedno z nejlepších míst na Turecké riviéře.

Právě u Gündogdu začíná krásná, 12 kilometrů dlouhá pláž, která se táhne směrem na východ až téměř k antickému městu Side, které vybíhá do moře na poloostrově v blízkosti Manavgatu. Pláž pokrývá jemný žlutý písek a omývá křišťálově čisté, blankytné moře. Disponuje plným turistickým komfortem včetně lehátek a slunečníků.

Další rekreační střediska poblíž Gündogdu

Co dělat a jaké aktivity zkusit v Gündogdu

Gundogdu.jpg

Podél celé pláže v Gündogdu se táhne nedávno zbudovaná promenáda, nabízející nespočet příležitostí k nákupům typických suvenýrů a k romantickým procházkám až do centra pozoruhodného Side. Zde a v Manavgatu na vás kromě všudypřítomných tržnic a bazarů čekají i obchodní centra. Taverny a stylové restaurace nabízejí to nejlepší z turecké kuchyně.

Side se svými zachovalými antickými památkami rozhodně patří k největším lákadlům oblasti. V okolí však na vás čeká celá řada dalších zajímavých památek, přírodních krás a jiných atrakcí. Během svého pobytu neváhejte navštívit zejména:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Side-Gündogdu

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.