Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Pag, dovolená na solném ostrovu

Stejnojmenné největší město ostrova Pag leží na jižním konci velice výrazného, zároveň mělkého Pažského zálivu, který dále do vnitrozemí přechází v solné jezero. Z obou stran ho lemují pásy nevysokých kopců v čele s vrcholem Sveti Vid (349 m n. m.). Do Novalji, dalšího města na Pagu, odsud vede hlavní silnice, opačným směrem mířící k dálnici A1 u Zadaru.

Magické pláže u Pagu

Díky své poloze mezi Jadranem a saliništěm představuje chorvatský Pag hodně zajímavé město s historickou atmosférou upomínající na dřívější výrobu soli. Jedná se o největší turistické středisko na ostrově s dobrou infrastrukturou, zároveň však klidné a jako stvořené pro pohodovou rodinnou dovolenou. Do mnohem rušnější Novalje s řadou zábavních příležitostí to je lehce přes 20 kilometrů.

V Pagu a okolí se táhne několik oblázkových pláží, zásluhou pozvolného vstupu do vody a absence velkých vln vhodných pro děti a méně zdatné plavce. Hlavní, poměrně prostorná plaža Prosika o délce 400 metrů se nachází na pevninské kose mezi mořem a slaným jezerem. Její atraktivitu zvyšuje písčitý povrch s velmi jemnými kamínky. Severozápadním směrem se v malých zátočinách ukrývají další pláže Bošana a Rozin Bok, lodí se lze dostat na protější stranu zálivu, kde se táhnou krásné pláže Caska a Zrće.

Další rekreační střediska poblíž Pagu

Udělejte procházku Pagem za lokálními atrakcemi

Pag.jpgKromě možností nakupování a stravování nechybí v Pagu lékařská služba a lékárna, čerpací stanice, pošta ani banka. Největší zdejší kulturní tahák tvoří stálá výstava těžby soli, za zastávku stojí vyhlídka nad městem u silnice do Šimuni. V blízké obci Metajna si můžete prohlédnout několik starověkých památek, zbytky ustašovského koncentračního tábora a kaňon nad pláží Ručica se zkamenělinami živých organismů.

Chcete-li více cestovat a poznávat krásy Dalmácie, vyzkoušejte některé z tipů na výlety z letoviska Pag:

Zobrazit podrobné informace